Кульмінацією урочистостей став великий концерт, програма якого була сформована так, щоби відобразити найвидатніші, найзнаковіші прем’єри за всю 120-річну історію Львівської національної опери ім. Соломії Крушельницької. Про це подбали постановники дійства — директор театру-головний режисер святкової постановки Василь Вовкун, диригент Іван Чередніченко та хормейстер Вадим Яценко.
Двогодинний музичний екскурс створював для публіки (якої, на жаль, через карантинні обмеження було обмаль) найвагоміші події від закладення першого каменю при будівництві театру, під час якого звучав хор пілігримів з опери «Тангойзер» Ріхарда Ваґнера, до новітньої прем’єри феєрії «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича, від шедеврів західноєвропейської музики до перлин українських авторів. Зі сцени у виконанні солістів Львівської опери та запрошених співаків та диригентів пролули фрагменти з опер «Фауст» Шарля Гуно, «Манон» Жуля Массне, «Манру» Ігнація Яна Падеревського, «Мадам Баттерфляй» та «Богема» Джакомо Пуччіні, «Трубадур» Джузеппе Верді, «Лоенгрін» Ріхарда Вагнера, «Богдан Хмельницький» Костянтина Данькевича, «Украдене щастя» Юлія Мейтуса, «Мойсей» Мирослава Скорика, «Золотий обруч» Бориса Лятошинського, феєрії «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича. Підсилювала справді незабутні враження і від самого дійства, і від виконавської майстерності солістів, хору та оркестру театру візуальна проєкція до кожного виступу, втілена художником світла Дмитром Ципердюком.
— Наше святкування припало на непростий час, — сказав Василь ВОВКУН. — Але завдячуючи Міністерству культури та інформаційної політики України, Українському культурному фонду, зусиллям народних депутатів з Львівщини, Львівській державній адміністрації, обласній та міській радам, ми отримали моральну і фінансову допомогу, аби гідно відсвяткувати 120-річчя відкриття Львівської опери. Ми не закрили завісу через карантин... бо артисти — творчі особи і вони прагнуть, щоб їх чули і бачили глядачі. Творити мистецтво — велика праця, сповнена болем та труднощів, але увінчана любов’ю. Коли ми об’єднані любов’ю і силою — ми перемагаємо разом»!
Привітав Львівську оперу з ювілеєм і Президент Володимир Зеленський: «Колектив театру здійснює мистецький прорив в європейський культурний простір» , — виголосив привітання голова ЛОДА Максим Козицький і від імені Президента України вручив нагороди солістам театру і диригентам.
Були цього вечора й вітальні слова і нагороди від Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, які не змогли особисто приїхати до Львова, але скерували на ювілей своїх повноважних представників.
Лунало на святі й багато інших привітань — від керівників обласної і міської гілок влади Максима Козицького, Олександра Ганущина та Андрія Садового, від міністра культури і національної спадщини Польщі Пьотра Гліньського, італійського режисера та продюсера Антоніо де Лучія, який згадав, зокрема, минулорічні дуже успішні гастролі Львівської опери з балетом «Дон Кіхот» в оперному театру ім. Верді в Трієсті, пригадав сенсаційні виступи патронеси Львівської опери Соломії Крушельницької на цій же сцені, а завершив свій виступ так: «Ваш чудовий театр резонує луною щасливих душ, і нехай ця луна ніколи не затихає!».
Звісно ж, не обійшлося на урочистостях і без жартів. Генеральний директор — художній керівник Київського театру оперети, голова Національної спілки театральних діячів Богдан Струтинський зазначив, що Василь Вовкун — «справжній джекпот» для театру», сказав, що подав на розгляд уряду проєкт закону «Кожній області — по Вовкуну», і вже серйозно додав, що Василь Володимирович — «це людина, що одержима своєю працею». А заступник генерального директора Харківської опери Ігор Тулузов наголосив на тому, що «мистецька співпраця між оперними театрами Львова та Харкова — найкращий доказ того, що Україна — єдина».
«Тріумф слова, велич музики і творчий запал живе у цих стінах», «Львівська опера — окраса мистецького життя України», «Знакове місце для творчих зустрічей українців і поляків», «Театр, який манить людей з цілого світу» — багато гарних слів пролунало цього святкового вечора на адресу ювілярки.
Тим часом, у театрі наголошують, що ювілейний рік для Львівської опери тільки-но розпочався. А це означає, що в найближчій перспективі — цікаві проєкти і грандіозні прем’єри, відповідно — незабутні враження. «Це неповторна симфонія життя!», — підсумував урочистості керівник театру Василь Вовкун.