Унікальні установки для локального очищення питної води нещодавно були розроблені в Донбаській національній академії будівництва та архітектури. Відтепер розв’язати проблему постачання якісної питної води має нове обладнання, розроблене академією, яке працюватиме локально, очищаючи воду для кожного конкретного міського об’єкта.
Уже з початку нового навчального року ці установки почнуть працювати в 108 школах Донецької області, чимало яких досі позбавлені питного водопостачання.
За словами члена робочої групи з реформування й розвитку житлово-комунального господарства Донецької області, ректора Донбаської національної академії будівництва та архітектури Євгена Горохова, сьогодні в Донбасі чи не в більшості шкіл питна вода не відповідає жодним стандартам і нормам санстанції. Особливо ж «водні проблеми» характерні для сільських і віддалених районів регіону, де якісної води немає вже давно.
Як заявив учора на своїй прес-конференції губернатор Донецької області Володимир Логвиненко, регіон сьогодні навіть не може розв’язати проблему водопостачання самостійно — йому потрібні для цього інвестори. «У нас є одне джерело питного водопостачання — це канал Сіверський Донець-Донбас. Фільтрувальні станції готують на сьогодні якісну воду. Проблема в транспортуванні води. Тому ми користуємося або фільтрами, або ми воду кип’ятимо перед тим як її вживати. Іншого шляху немає», — зазначив глава області. За його словами, фахівці регіону ведуть реконструкцію обладнання, однак коштів для цього недостатньо. Тим часом, через постійні проблеми з питною водою в регіоні від ниркової недостатності щороку помирає понад 400 людей, а ще 12 тис. постійно перебувають на обліку.
Розв’язувати ці проблеми область збирається за рахунок позабюджетних інвестицій, і першим кроком на цьому шляху може бути впровадження установок, запропонованих ДонДАБА. При цьому, як зазначив Є. Горохов, такі установки планується передати не лише в школи, а й у лікарні: «Не треба робити питну воду скрізь і подавати її по всіх трубах. Можна робити для пиття й приготування їжі окремими блоками. А інша вода має бути технічною — так працює весь світ», — переконує вчений. Донбаська національна академія будівництва та архітектури бере на себе авторський нагляд за тим, щоб розроблена нею технологія витримувалася повною мірою.