Екологи не радять найближчим часом купатися в Криму
Чорне море все ще забруднене нафтопродуктами з кораблів, що зазнали аварії під час шторму 11 листопада минулого року, тому купатися в ньому небезпечно. Про це попереджають представники Кримської республіканської асоціації «Екологія і світ». Як передає телеканал СТБ, екологи зазначають, що чим теплішою ставатиме вода, тим частіше з’являтимуться нафтові плями й тим більше мазуту опиниться на березі. «Зараз на дні Керченської протоки сотні тонн мазуту, і їх винесуть весняні шторми. Нещодавно були оприлюднені дослідження з американського супутника, де чітко простежуються смуги забруднення мазутом на дні, спрямовані в напрямку Чорноморської передпротоки», — сказав голова асоціації Віктор Тарасенко. За його словами, керівництво Криму докоряє екологам: мовляв, навіщо нагнітати обстановку, курортників не слід лякати перед сезоном. Зі свого ж боку влада заявляє, що проблема вирішена.
11 листопада минулого року через сильний шторм у Керченській протоці один за одним зазнали аварії сім російських суден, зокрема, два танкери й декілька суховантажів із сіркою. У море потрапило декілька тисяч тонн нафтопродуктів і близько 7 тис. тонн сірки. Танкер «Волгонефть-139» став головним джерелом забруднення протоки. Під час шторму він розламався навпіл.
МВС вживає заходів проти расизму і ксенофобії
МВС України здійснило ряд кроків проти активізації діяльності радикальних громадських формувань, які пропагують расизм і ксенофобію. Про це заявив заступник Міністра внутрішніх справ Володимир Євдокимов, повідомляє «Лігабізнесінформ».
Він зазначив, що одним із головних кроків стало вживання додаткових заходів щодо посиленої безпеки і охорони громадського порядку біля дипломатичних представництв і місій іноземних держав в Україні, гуртожитків та інших місць, де живуть іноземні студенти.
Також В. Євдокимов повідомив, що серед тисяч скоєних проти гостей з-за кордону злочинів — а там були і вбивства (2007-го — 22, а з початку 2008-го — 5) — практично відсутні расистські чи ксенофобські мотиви, окрім, хіба що, вбивства громадянина Конго в Києві. За його словами, переважно причиною таких інцидентів ставали хуліганські прояви чи звичайні злодійські наміри та тривіальна побутова підоснова.
Він поінформував, що протягом 2007 року іноземці здійснили в Україні 2485 злочинів (у січні 2008 — 233), серед них громадяни країн СНД — 2145 (в січні цього року — 56). Українці за цей же період, за інформацією В. Євдокимова, скоїли кримінальні дії щодо 1176 іноземних гостей.
Нагадаємо, раніше на Глобальному форумі з протидії антисемітизму та расизму, який відбувся в Єрусалимі, було заявлено, що, всупереч спробам української влади подолати прояви ксенофобії, расової нетерпимості та антисемітизму, такі настрої в українському суспільстві залишаються досить сильними.
Перша жiнка-мер американського Детройта — українка
Цю жінку можна номінувати на звання «Великої українки», але, на жаль, про її життя, діяльність на користь суспільству більше знають в Америці, для якої вона працювала, аніж в Україні.
29 лютого Марії Вірджінії Бек виповнилося б 100 років. Дочка емігрантів з Лемківщини, одна з дев’ятьох дітей, вона у 1932 році закінчила юридичний факультет Пітсбургського університету, який пізніше завершила докторатом. З 1935 року Маруся працює в добровільній соціальній службі Детройта юристом, а у 1950 вперше в історії 250-річного міста депутатом до міської ради обрали жінку — Марусю Бек.
У 1959 році, у віці 51 року, вона стала мером цього двомільйонного міста і перебувала на цій посаді 11 років. З 1970 року, склавши свої обов’язки керівника міста, Маруся Бек працювала у виконавчому органі Української Народної Республіки в екзилі, а у 1983 роцi очолила громадський комітет з вшанування жертв Голодомору в Україні 1932—1933 років. У 2003 році Світовий Конгрес українців, який відбувся в Києві, нагородив 95-річну пані Марусю медаллю Святого Володимира Великого.
Померла велика українка у 2005 році. Нині її ім’я викарбувано на будинку міськради Детройта та вписане в історію міста як першої жінки-мера, повідомляє Надія ВОЛЬНИЦЬКА.
На Нобелівську премію миру претендують 197 кандидатів
У списку кандидатів на Нобелівську премію миру 2008 року заявлені 197 претендентів, 33 з яких є громадськими й міжнародними організаціями. Про це повідомив сьогодні секретар Норвезького нобелівського комітету, професор Гейр Лундестад. На засіданні Нобелівського комітету, який розглянув список кандидатів цього року, професор Г. Лундестад сказав, що найдовший список претендентів на Нобелівську премію миру був 2005 року, коли серед кандидатів нараховувалося 199 громадських діячів і міжнародних організацій.
Ім’я лауреата премії миру називається традиційно в жовтні. Володар престижної премії обирається більшістю голосів членів Норвезького нобелівського комітету. Церемонія вручення премії відбувається в Осло 10 грудня, в день смерті Альфреда Нобеля. Згідно з усталеною процедурою, номінація на Нобелівську премію має надійшти до Норвезького Нобелівського комітету не пізніше 1 лютого. Після цього починається процес розгляду списку кандидатів консультантами комітету. Імена кандидатів, а також інша інформація щодо процесу номінації може стати доступною для громадськості лише через 50 років.
Список осіб, які можуть висуватися на премію миру, опубліковано на сайті Нобелівського фонду. Згідно з усталеними правилами, «правом висування користуються члени парламентів і урядів, члени міжнародних судів, університетські ректори, професори суспільних наук, історії, філософії, закону та теології, директори інститутів вивчення проблем миру, інститути міжнародних відносин, а також особи, які раніше отримали премію миру, нинішні й колишні члени Нобелівського комітету».