У Вінниці зацвів каштан
Хто сам побачив це диво — приводить інших. Ті спочатку не довіряють, а потім вже дивуються. Але у фахівців з рослинництва осінній каштан у квітках дивування не викликає. Справа в тім, як пояснили у відділі біологічних ресурсів державного лісництва Вінницької області, що такі випадки траплялись і раніше.
— У всіх рослин, і дерев зокрема, є фаза цвітіння та фаза спокою, — пояснює головний спеціаліст з біоресурсів регіонального держлісництва Олександр Фішук. — Весна й літо були холодними. І коли цей каштан «прокинувся», то вже настала осінь. Таке також часто трапляється в посуху. У рослин зміщується фаза розвитку.
На час цвітіння каштана також міг би вплинути мікроклімат, у якому він «проживає»: підземні води, каналізаційні мережі тощо. Скажімо, цього року у Вінниці «повторно» зацвіло дерево рожевої акації. А найчастіше таке трапляється з яблунями. У народі це дуже погана прикмета. Кажуть, до великої біди. Але каштан не яблуня. Навпаки: повертаючи у весну, він звеселяє душу, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».
По тонні хліба на пай
По тонні зерна нового врожаю віддав за оренду 268-ми земельних паїв фермер Севастян Бойко із села Кузьминці Теофіпольського району (Хмельницька область). Шофер Валерій Ткачук завіз на своє обійстя аж п’ять тонн хліба — за себе, за дружину, за батьків і за той пай, що «перейшов» родині в законну спадщину. Сім’я доярки Ганни Стріхар одержала чотири тонни хліба, сім’я її колеги Віри Парфенюк — стільки ж... Фермер зібрав рясний урожай, то й має з чого розраховуватися з орендодавцями. Натхненні пайовики його господарства мають що змолотити в місцевому млині, де в ці дні організували цілодобову роботу. Отже, випікають паляниці, калачі й пироги. Решту зерна використовують на корм худобі. За щедрістю в орендних розрахунках рівних Севастянові Бойку в краї немає, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Київ — рекордсмен із зарплати
Мер столиці Олександр Омельченко повідомив про те, що середня зарплата в Києвї становить 906 гривень. Це рекордний показник по державі. Якщо до кінця року вона дійде до позначки 1100 гривень, то, на думку глави Київської міської державної адміністрації, така зарплата реально досягне меж прожиткового рівня. Як передає korrespondent.net, Олександр Омельченко наголосив, що промисловий приріст за 8 місяців поточного року в столиці становив 120%. За минулий місяць промисловість міста виробила продукції на 1 млрд. 270 млн. гривень, що вперше перевищило показники 1990 року, коли вони були на найвищому рівні. Мер також повідомив про те, що в останні роки з підвищенням життєвого рівня в столиці зростає і народжуваність. Цього року приріст населення в місті можна чекати в межах 25 тис. новонароджених. При цьому більшість родин хоче мати не одного, а двох або трьох дітей. Столичний голова висловив припущення, що ця тенденція припинить стрімке скорочення населення нашої держави, яке за 12 років скоротилося на 3 мільйона.
Автовокзал втрачає прибутки
Після заборони Держдепартаментом пасажирських перевезень нічних автобусних рейсів прибутки одеського автовокзалу скоротилися майже наполовину. Як розповіла начальник відділу експлуатації автовокзалу Людмила Кирилова, нічні поїздки становили 25% від загальної кількості рейсів, які вирушали з Одеси. За її словами, нічні автобусні рейси на Донецьк, Севастополь, Черкаси, Чернівці, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Київ, Калуш та до інших міст завжди користувалися великою популярністю. Незважаючи на досить високу вартість квитків — 50 — 85 гривень — салони завжди були заповнені пасажирами. Крім того, в нічні рейси вирушали два водії, а автобуси перед рейсом проходили техогляд. Так що ніякої загрози безпеки пасажирів вони не представляли, а ось прибутки автопідприємств через рішення Держдепартаменту істотно скоротилися, повідомляє Олена АСТРАХОВИЧ, «День»
На лікування раку нема грошей
На Рівненщині сьогодні налічується 15 тисяч онкологічних хворих. І хоча цей показник не є одним із найвищих в Україні, кількість хворих на рак на теренах області збільшується з кожним роком. Якщо торік ця хвороба була виявлена в кожного сотого мешканця, то цього року — у кожного вісімдесятого. Рак значно помолодшав і тепер вражає людей працездатного віку, тих, кому виповнилося 30—40 років. За шість місяців 2004 року в Рівненській області зафіксовано 1012 випадків онкологічних захворювань. У той же час закладені в бюджет кошти на лікування онкологічних захворювань, як правило, адресата не знаходять. Згідно з державною програмою «Онкологія», яка стовідсотково має забезпечувати лікування онкохворих дітей, до Рівненського обласного онкологічного диспансеру мало надійти цього року 2 млн. гривень. Але до цього часу не надійшло жодної копійки. Виживати допомагають 6 тисяч гривень, які щомісячно виділяються з обласного бюджету. А цього, зрозуміло, вкрай недостатньо. Адже лише одна ампула ефективного препарату для лікування раку коштує близько тисячі доларів, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.
На Чернігівщині — екологічна катастрофа
Внаслідок розгерметизації нафтопроводу «Сухополова — Мельки», що пролягає дном річки Удай в Чернігівській області, було забруднено 1100 кв. метрів водної поверхні, повідомляє korrespondent.net. У зв’язку з пригодою припинено роботу свердловин Прилукського родовища і перекачку нафтоводяної суміші через аварійну ділянку. На річці Удай вниз за течією від місця пригоди встановлено бонові загородження. Причина аварії — технічна зношеність трубопроводу внаслідок тривалої експлуатації. Ремонтні роботи трубопроводу і збирання нафти триває, до них залучено підрозділ Державної пожежної охорони МінНС і аварійна бригада управління «Чернігівнафтогаз».
У Львівській області горів санаторій
Близько 70 чоловік евакуйовували з помешкання Львівського обласного дитячого протитуберкульозного санаторію через пожежу. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Міністерство з надзвичайних ситуацій, пожежа почалася увечері в суботу на горищі триповерхової цегельної будівлі 1914 року спорудження, що розташована в селищі Журавно Жидачівського району. Пожежу гасили приблизно 6 годин. Вогонь знищив покрівлю площею понад 400 кв. м і перекриття між другим і третім поверхами. З пошкодженої будівлі в інше приміщення санаторію було евакуйовано 61 дитину і 8 осіб обслуговуючого персоналу, жертв і постраждалих немає. За попередніми даними МінНС, пожежа сталася через необережне поводження з вогнем. За фактом події проводиться розслідування.
Україні допомагають боротися зі СНІДом
Агентство США із питань міжнародного розвитку (USAID) вирішило виділити Україні 8,2 мільйона доларів для боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу у 2004—2008 роках. Про це, як передає likar.info, повідомив директор регіональної місії USAID по Україні, Білорусі та Молдові Крістофер Краулі. З його слів, інвестування відбуватиметься в рамках проекту «Посилення відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД в Україні шляхом надання послуг й інформації» (SUNRISE). Проект реалізовуватиме організація «Міжнародний альянс із питань ВІЛ/СНІД в Україні» в співпраці з «Всеукраїнською мережею людей, які живуть із ВІЛ/СНІД», і «Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я». Метою проекту є надання високоякісної інформації та відповідних послуг щонайменше 60% людей, які схильні до високого ризику захворювання ВІЛ/СНІДом. Нагадаємо, що наприкінці січня Глобальний фонд припинив фінансову підтримку трьох основних організацій-одержувачів грантів для реалізації програм із профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу в Україні через відсутність прогресу в їхній роботі, й Україна вирішила повернути Глобальному фонду кошти гранту. У травні 2003 року USAID заявило про намір щорічно виділяти до 10 мільйонів доларів на підтримку охорони здоров’я в Україні.