Лікувати рак щитовидної залози допомагатимуть американці
Українсько-американський проект, що має на меті дослідження та лікування онкологічних та інших захворювань щитовидної залози, розрахований на 30 років. Саме стільки, стверджують фахівці, українці відчуватимуть дію опромінення радіаційного йоду в результаті аварії на ЧАЕС. Згідно з проектом обстежуються жителі восьми найбільш забруднених районів Київської, Житомирської, Чернігівської областей та міста Прип'ять (яким на момент аварії не виповнилось 18 років).
«За півтора року серед чотирьох тисяч обстежених виявлено вже вісім випадків раку щитовидки, — зазначив заступник директора Інституту ендокринології та обміну речовин АМН України (головного виконавця проекту) Валерій Терещенко. — При цьому світовий рівень — 0,5 випадку на мільйон населення». Виконавцем проекту від американської сторони виступає Національний інститут раку США. Виїзні бригади ендокринологів, спеціалістів ультразвукової діагностики, медсестер виявляють патології на ранній стадії, направляють хворих до клініки українського інституту, цим самим рятуючи життя людей, повідомляє Світлана СОКОЛОВА , прес-центр МОЗ України.
Пішки з Росії в Україну намагалися потрапити афганські мігранти
З Росії на українську територію можна потрапити через залізничний міст, що з'єднує селище Чорткове Ростовської області та Мєловоє Луганської області. Цією обставиною і вирішили скористатися громадяни Афганістану — 12 дорослих і 8 дітей. Вони не стали користуватися транспортом, а вирішили перейти російсько-український кордон пішки залізницею, в районі якої немає ні колючого дроту, ні контрольної смуги. Однак нелегально перетнути кордон їм не вдалося. Вони були затримані прикордонниками і, згідно з існуючим законодавством, відправлені назад на російську територію.
Цей випадок не поодинокий. Нелегально перейти російсько- український кордон у районі прикордонної застави «Краснодон» намагалися ще вісім афганських громадян. Щоправда, не пішим шляхом, а на двох машинах, сподіваючись завершити операцію в лічені хвилини. Наряд луганського загону прикордонного контролю затримав нелегальних мігрантів і, знов-таки, відправив назад у Росію, повідомляє кореспондент «Дня» Алла АНТИПОВА.
Як земляк односельцям «допомiг»
На самому світанку розбороняла міліція компанію молодиків, що гамселили один одного біля нічної забігайлівки в селищі Делятин Надвірнянського району, Iвано-Франкiвської областi, повідомляє кореспондент Петро ПАРИПА. Один із опергрупи вирішив оглянути іномарку, що стояла поруч, і виявив у багажнику... зв'язаного й побитого власника авто. Підвізши своїх земляків до сусіднього села похмелитися, той відмовився шукати відчинену корчму ще в іншому селі, і за це зазнав від односельчан такої кари. Його відлупцювали, запхнули в багажник та ще й на відібрані в нього гроші гуляли всю ніч у Делятині, де таки знайшли відчинений заклад. Як повідомили в ЦГЗ УМВС в області, ця пригода кваліфікується як розбійний напад і, звичайно, завершиться в суді.