Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День»
Найцікавіший мультимедійний проект, частина якого буде реалізовуватиметься на території Росії, задумав знаменитий британський режисер Пітер Грінвей.
Грінвей, без перебільшення, був культовою фігурою в світовому кінематографі 1980-х років. Його картини, зняті у вишуканій, дуже видовищній манері, такі як «Кухар, злодій, його дружина та її коханець», «Відлік потопельників», «Зоо», здобули режисеру славу лідера екранного постмодернізму. А на території колишнього СРСР його любили чи не більше, ніж на Батьківщині. Грінвей, очевидно, оцінив це, і проект за робочою назвою «Валіза Тульса Люпера» зніматиметься також і на території Росії.
Друга назва проекту — «Фіктивна історія урану». Режисер вважає, що саме уран відіграє значну роль у розвиткові технологій XX сторіччя, тому особливо важливо, щоб частину матеріалу було відзнято саме в Росії. За його словами, багато що в фільмі буде пов’язане з цифрою 92. «Уран має 92-й номер у періодичній таблиці хімічних елементів, тому в фільмі буде 92 події, 92 актори і 92 валізи», — підкреслив Пітер Грінвей.
Фільм буде реалізовано в кінематографічному (тривалістю до п’яти годин) і телевізійному (16 серій) варіантах; окрім того вийдуть СD, DVD і відкриються нові інтернет-сайти. Організаційну базу проекту буде розміщено в Амстердамі. Основною мовою буде англійська, не виключено й створення російськомовного варіанту.
Загалом зйомки нової епопеї пройдуть у декількох країнах. Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День»