Конференція СОТ, що відбувалася у мексиканському Канкуні, закінчилася провалом переговорів між бідними і багатими країнами. Таким чином, можливість підписання підсумкових угод до 2005 року опинилася під загрозою. Домовленості про підписання фінальної угоди до кінця 2004 року було досягнуто на попередньому саміті в Досі два роки тому.
В останній день міністерської зустрічі країн-членів Світової організації торгівлі делегатам так і не вдалося домовитися про найпринциповіші питання. У глухий кут зайшли переговори щодо того, які права повинні мати іноземні інвестори, про вільну конкуренцію і торгівлю. Делегати так і не знайшли взаєморозуміння з таких питань, як полегшення режиму прикордонних тарифів і прозорості урядових контрактів. Представники країн, що розвиваються, вважають, що багаті країни, обговорюючи ці питання, відійшли від вирішення основного завдання — питання скасування субсидій виробникам сільськогосподарської продукції у країнах ЄС та США. Бі-Бі-Сі повідомляє, що у грудні цього року країни-члени СОТ зберуться на позачергову зустріч, щоб обговорити, як знайти вихід із виниклого тупика. Швидше за все, досягти всеосяжного договору про світову торгівлю до 2004 року, як запланували в Досі, тепер не вдасться.
Першим залишив зал засідань посланник Кенії Одур Онгуєн. «Все скінчилося. Наші протиріччя настільки широкі, що було неможливо зблизити позиції сторін», — оголосив він журналістам. Багато учасників зустрічі у Канкуні вже почали шукати винних у невдачі. Представник Уганди Ясфал Тондон заявив: «Провину за провал слід покласти на країни Заходу, оскільки вони наполягали на першочерговому вирішенні питань, які їх цікавили». Тіммс, представник британської неурядової організації World Development Movement, заявив Бі-Бі-Сі: «Провал переговорів — це був єдиний вихід країн, що розвиваються. Їм було краще відмовитися від підписання, ніж погодитися із запропонованим варіантом. Провина за провал повинна лягти на ЄС». Міністр торгівлі Малайзії Рафіда Азіз заявив, що «багаті країни продовжували вимагати те, з чим інші країни не могли погодитися». Що стосується Сполучених Штатів, то представник американського уряду з питань торгівлі Роберт Зоєллик заявив: «Байдуже, хто брав участь у переговорах — розвинені країни чи країни, що розвиваються. До Канкуна багато хто приїхав, зайнявши дві чіткі позиції — «це ми робити готові» та «це ми робити не готові». Другі переважали».
Песимісти прогнозували до початку зустрічі, що, якщо вона не принесе плодів, то процес лібералізації світової торгівлі буде надовго припинений. Країни- члени СОТ уже відставали більше ніж на півроку від ними ж самими встановленого графіка у листопаді 2001 року в Досі.