Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Планета

10 жовтня, 2012 - 00:00

Ромні — Обамі: «Надія — це не стратегія»

Кандидат у президенти США від Республіканської партії Мітт Ромні закликав до зміни курсу Білого дому на Близькому Сході і звинуватив Барака Обаму у відсутності лідерства та ініціативи. «Надія — це не стратегія», — заявив Ромні під час свого виступу у Військовому інституті в штаті Вірджінія з великою промовою, яку було присвячено питанням зовнішньої політики США. Зокрема, республіканець поклав на нинішнього президента моральну відповідальність за загибель американського посла в Лівії. Він пообіцяв захистити Америку «ефективною системою ПРО». «І в цьому питанні Володимир Путін не побачить жодної гнучкості», — сказав кандидат республіканців у президенти. На його думку, США втрачають історичну можливість знайти нових друзів на Близькому Сході, які поділяють американські цінності. Ромні вважає, що багато хто в цьому регіоні відчуває потребу в американському лідерстві. Він також звинуватив Обаму в тому, що той не звертає уваги на Ізраїль і заохочує ворогів Америки, особливо Іран. «Єдиний спосіб виграти війну — це попередити її, — процитував Мітт Ромні генерала Маршалла. Кажучи про Сирію, він пообіцяв, що його адміністрація приділятиме особливу увагу пошукові серед сирійських повстанців тих, хто «поділяє наші цінності», і налагодить постачання зброї, «необхідної для боротьби з танками, гелікоптерами й літаками Асада». Мітт Ромні висловився також проти планованих скорочень військового бюджету США і закликав збільшити кількість бойових кораблів, що закладалися для будівництва, до 15 на рік. «Я вірю, що якщо Америка не буде лідером, керувати будуть ті, хто не поділяє наших інтересів і цінностей — і світ стане похмуріший для наших друзів і для нас. Безпека Америки і справа свободи не можуть дозволити собі ще чотири таких роки, якими були попередні. Я йду в президенти, оскільки вважаю, що лідер вільного світу несе відповідальність перед нашими громадянами, нашими друзями; щоб використовувати величезний вплив Америки — мудро, з усією серйозністю і без помилкової пихи, але твердо й активно — формувати події так, щоб забезпечити наші інтереси й цінності, запобігти конфліктам і зробити світ кращим — не чудовим, але кращим», — підсумував свою промову Ромні. Згідно з останнім опитуванням громадської думки від Pew Research Center, за Ромні проголосувало б 49% виборців, тоді як за Обаму — 45%. На фотографії — Мітт Ромні роздає журналістам набори МакДональдз на борту свого літака.

МЗС: Україна не здійснювала поставок зброї до Сирії

Речник Міністерства закордонних справ України Олександр Дикусаров заявив, що Україна не здійснювала поставок товарів військового призначення до Сирії. «Україна суворо дотримується своїх міжнародних зобов’язань у сфері передачі товарів військового призначення та подвійного використання, не здійснювала і не здійснює поставок таких товарів до Сирії», — сказав він на брифінгу вчора. За словами Дикусарова, інформація про міжнародні передачі зазначених товарів на щорічній основі надається до ООН та міститься у вільному доступі на веб-сторінці Реєстру звичайних озброєнь ООН. Він також повідомив, що, за наявними в МЗС України даними, 2010 року в повній відповідності до чинних міжнародних вимог і національних процедур було укладено контракт на постачання товарів військового призначення для потреб Саудівської Аравії. Дикусаров запевнив, що в Україні існує дуже серйозна система експортного контролю за озброєннями, яка, за оцінками експертів, є однією з найкращих у світі.

Пхеньян загрожує Вашингтонові ракетами

Вчора влада Північної Кореї заявила, що корейські ракети можуть вражати цілі не лише на півдні Корейського півострова, але і в Японії, на Гуамі та на континентальній частині США. У повідомленні Державного комітету оборони, поширеному каналам Центральної телеграфної агенції Кореї, говориться: «Ми не приховуємо того факту, що революційні збройні сили, включаючи стратегічні ракетні сили, тримають у числі своїх цілей не лише бази маріонеткових сил (Південної Кореї) і бази агресивних американських імперіалістичних сил на землі Кореї, але також і Японію, Гуам і континентальну частину США». «Ми добре підготовані для того, щоб протистояти ядерним нападам США і їхніх союзників. Як останній захід нам залишається продемонструвати такі військові дії, яких світ досі не бачив», — підкреслює Держкомітет оборони. Нагадаємо, у неділю, 7 жовтня, Південна Корея і США підписали новий договір, згідно з яким Сеул зможе виробляти ракети, спроможні вразити будь-які цілі в КНДР.

Газета: 
Рубрика: