Україна та Польща обговорили військову співпрацю
Міністр оборони України Євген Марчук учора відвідав із робочим візитом Польщу. Він провів переговори з польським колегою Єжи Шмайдзінським. Сторони обговорили стан і перспективи розвитку двостороннього військового партнерства, зокрема партнерства в рамках багатонаціональних стабілізаційних сил в Іраку, повідомляє прес-служба Міністерства оборони.
Наш день у Брюсселі
Завтра в Брюсселі відбудеться засідання Україна — «трійка» робочої групи Європейського Союзу з питань Східної Європи та Центральної Азії. Як повідомив голова прес-служби МЗС України Маркіян Лубківський, проведення зустрічі в такому форматі є складовою частиною механізму поглибленого політичного діалогу між Києвом і Брюсселем. У ході засідання планується обговорити актуальні питання розвитку регіонів Східної Європи та Центральної Азії, а також обмінятися думками про шляхи посилення взаємодії, спрямованої на урегулювання молдавсько-придністровського конфлікту. Сторони також розглянуть окремі питання двосторонніх відносин у контексті домовленостей, досягнутих у ході саміту Україна — ЄС у липні цього року. У роботі засідання братимуть участь керівники відповідних управлінь МЗС України та Нідерландів (країни, що головує в ЄС), а також офіційні представники Ради міністрів ЄС і Європейської комісії.
Інтерес Рiчарда Лугара
Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко обговорив із головою комітету Сенату США із питань міжнародних відносин Рiчардом Лугаром шляхи активізації двосторонніх відносин. К. Грищенко також ознайомив Р. Лугара з внутрішньою політичною ситуацією в Україні, розповів про реалізації зовнішньополітичного курсу держави. Український міністр наголосив на важливості продовження співпраці між Україною та США в рамках програми спільного зменшення загрози, ініціатором якої на початку 1990-х років виступив Р. Лугар. Голова МЗС України також закликав американського сенатора сприяти реалізації досягнутих двосторонніх домовленостей у цій сфері, зокрема, щодо утилізації твердого ракетного палива на хімічному та механічному заводі в Павлограді. Сторони обговорили проблематику співпраці двох країн в запобіганні біотероризму, визнавши доцільність роботи над відповідним українсько-американським документом, який би заклав правову основу для подальшої взаємодії.
Візит ізраїльських військових
Сьогодні до України прибула військова делегація Ізраїлю на чолі з заступником міністра оборони Зеєвою Боймою. Як повідомили в прес-службі Міністерства оборони, планується, що З. Бойма зустрінеться зі своїм українським колегою, заступником міністра оборони Ігорем Тимофєєвим, головою комітету Верховної Ради з питань національної безпеки й оборони Георгієм Крючковим. Також заплановані переговори офіційних делегацій двох країн, на яких обговорюватимуть стан і перспективи розвитку двосторонньої співпраці в оборонній галузі. У ході перебування в Києві представники військової делегації Ізраїлю також відвідають Національну академію оборони України та Центр підготовки офіцерів для багатонаціональних штабів, який діє при цьому вищому навчальному закладі, а також відвідають АНТК ім. Антонова Ізраїльська делегація також відвідає Крим, де запланована зустріч із головнокомандуючим Військово-морських сил України Ігорем Князем.
Вибухи на Близькому Сході
У Беєр-Шеві, найбільшому місті на півдні Ізраїлю, висадили в повітря два автобуси. Інформація про потерпілих різниться — від 35 до 59 поранених. Загиблих — не менше десяти чоловік. Поліція стверджує, що вибухи — справа рук палестинських смертників. Ізраїльське радіо передає, що на центральній вулиці міста висаджено в повітря два автобуси, причому майже одночасно — один із них загорівся, а в другому вибите скло. Кореспонденти зазначають, що це перший подібний напад усередині Ізраїлю протягом останніх півроку. Працівник «швидкої допомоги» Аві Захар каже, що автобуси були з дітьми, які їхали разом із батьками до магазинів для покупки необхідних на початок навчального року речей, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Франція домовляється про заручників
Міністр закордонних справ Франції Мішель Барньє учора провів переговори з йорданською владою в спробі добитися звільнення двох французьких журналістів, викрадених бойовиками в Іраку. Тим часом французькі журналісти, взяті в заручники в Іраку, закликали уряд своєї країни відмінити заборону на носіння мусульманських хустин у школах і врятувати таким чином їхнє життя. Нагадаємо, що в понеділок тисячі людей вийшли на вулиці французьких міст на знак солідарності з журналістами.