У Киргизстані сформована правляча коаліція
Правляча коаліція сформована в Киргизстані після того, як фракція «Ата Мекен» погодилася на союз із Соціал-демократичною партією Киргизстану й фракцією партії «Республіка», повідомляє з посиланням на заяву виконуючого обов’язки спікера киргизького парламенту Ташполота Балтабаєва агентство «24.kg». За словами Балтабаєва, рішення про створення коаліції було ухвалене одноголосно. «Ми готуємо коаліційну угоду. Наші представники зустрінуться в робочому порядку з представниками СДПК, «Республікою», аби обговорити деталі. Як і передбачалося, посада спікера залишиться за Омурбеком Текебаєвим, прем’єрство — за Алмазбеком Атамбаєвим, віце-прем’єрство — за Омурбеком Бабановим», — цитує «24.kg» слова Балтабаєва. До парламенту Киргизії, обраного 10 жовтня, увійшли п’ять партій. Оскільки жодна з політичних сил не має більше половини мандатів, президент Отунбаєва доручила до кінця листопада сформувати парламентську коаліцію більшості лідеру фракції Соціал-демократичної партії Алмазбеку Атамбаєву. Мандати розподілилися так, що для отримання більшості голосів у парламенті необхідно об’єднатися не менше трьом політичним силам.
Для Медведєва діти — пріоритет №1
Завданням номер один для російської влади є забезпечення умов для повноцінного розвитку 26 млн. дітей та підлітків, які проживають у країні, заявив президент Дмитро Медведєв, представляючи вчора своє послання Федеральним зборам. «Вважаю, що нам життєво необхідна ефективна державна політика у сфері дитинства — політика сучасна, що відповідає інтересам національного розвитку», — цитує ІТАР-ТАРС заяву російського лідера. Він зауважив, що турбота про майбутнє покоління — це найнадійніші, найрозумніші та найблагородніші інвестиції. «Суспільство, в якому на ділі захищаються права дітей і поважають їхню особисту гідність, не лише добріше й людяніше, воно швидше і краще розвивається», — пояснив Медведєв. Президент зазначив, що в порівнянні з 2005 роком народжуваність у Росії збільшилася більш ніж на 21% — це один із кращих показників у світі. Втім, у демографів інші дані — за останнє десятиліття народжуваність у Росії збільшилася не так значно, заявив в ефірі «Эхо Москвы» директор Центру демографії Державного університету Вищої школи економіки Анатолій Вишнєвський. Він додав, що це не найкращі показники в світі. Заходи, перераховані президентом, навряд чи вплинуть на бажання й можливість народити наступну дитину — вважає керівник Центру з вивчення проблем народонаселення Економічного факультету МДУ Валерій Елізаров. Експерти також зауважують, що рівень життя більшості сімей, які стали багатодітними, неминуче погіршується.
Бесеску не довіряє Росії
Президент Румунії Траян Бесеску заявив, що Бухарест не довіряє Росії через присутність російських військ поруч із румунським кордоном у Придністров’ї, повідомило вчора агентство Франс Пресс. «Ми не почуваємося комфортно, оскільки російські війська розташовані вздовж нашого північного кордону — в Придністров’ї. Нас зовсім не влаштовує й факт продовження Росією договору про базування її флоту в Севастополі», — заявив Бесеску в інтерв’ю румунській газеті Romania Libera. «Якщо Росія так доброзичливо ставиться до держав Чорного моря, чому тоді їй потрібний такий великий флот», — цікавиться Бесеску. Оперативна група російських військ (ОГРВ) у невизнаному Придністров’ї є наступницею 14-ї загальновійськової армії РФ і налічує близько 1,5 тисяч військовослужбовців. Основними завданнями ОГРВ є підготовка військовослужбовців для участі в миротворчій операції й охорона складів із боєприпасами в Колбасному, в 120 кілометрах на північ від Тирасполя. За оцінкою фахівців, на складах ОГРВ залишається близько 19 тисяч тонн боєприпасів. Для їхнього вивезення знадобиться не менше 35 ешелонів. Планомірне вивезення військового майна з Придністров’я до Росії було призупинене наприкінці 2003 року через черговий виток напруженості у відносинах Кишинева та Тирасполя, викликаного зривом підписання меморандуму про врегулювання придністровської проблеми.
Iран погодився обговорювати свою ядерну програму
Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон підтвердила вчора, що переговори Ірану та «шістки» міжнародних посередників (Росія, КНР, США, Велика Британія, Франція, Німеччина) пройдуть у Женеві 6—7 грудня, повідомляє агентство Франс Пресс із посиланням на представника Ештон. Це буде перша зустріч такого рівня за останній рік. Напередодні посол Ірану в Росії Сейєд Махмуд реза Саджаді повідомив РІА «Новости» про те, що Тегеран згоден на проведення переговорів у Женеві. На початку листопада представники Тегерана в листі на ім’я Кетрін Ештон запропонували провести переговори щодо ядерної проблематики.
Засновник скандального ресурсу «Вікілікс» відбивається від арешту
Засновник скандального ресурсу «Вікілікс» продовжує добиватися скасування рішення про свій арешт, а тим часом до нього вже надходять пропозиції про надання політичного притулку. Адвокати Джуліана Ассанджа знову оскаржили рішення стокгольмського суду про арешт їхнього підопічного. Тепер вони звернулися до верховного суду Швеції, до цього скасувати постанову про арешт не вдалося. Засновник «Вікілікса» обвинувачується в згвалтуванні, сексуальних домаганнях і протиправному примусі. Втім, сам пан Ассандж, стверджує, що звинувачення надумані й стали частиною «брудної гри» проти його порталу після публікації секретних матеріалів про війни в Іраку та Афганістані. А кілька днів тому Ассандж неабияк насолив політикам, «Вікілікс» оприлюднив секретне дипломатичне листування США, на черзі викриття зі сфери банківського сектора штатів. Тим часом австралійська влада дала зрозуміти, що розбиратися зі своїм громадянином не збирається, це справа Вашингтона, а міністерство закордонних справ Еквадору запропонувало надати Ассанджу політичний притулок. Там він зможе жити без проблем і попередніх умов, і продовжувати свою діяльність, повідомили дипломати.