Україну обрано до Економічної та соціальної ради ООН
Україну, США і ще 20 країн було обрано до Економічної та соціальної ради ООН (ЕКОСОР) у ході таємного голосування на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї. ЕКОСОР запроваджено Статутом ООН як головний орган, який відповідає за економічну та соціальну взаємодію держав, а також співпрацю в галузях культури, охорони здоров’я, зайнятості, прав людини. Він координує діяльність 14 спеціалізованих установ ООН і 14 комісій, а також 11 фондів і програм ООН. У розпорядженні Ради перебуває понад 70% людських і фінансових ресурсів усієї системи ООН. Україну разом зі Словаччиною було обрано від Східної Європи; Бельгію, Італію, Канаду та США — від групи західноєвропейських та інших країн; Аргентину, Багамські Острови та Чилі — від латиноамериканських і карибських країн; Бангладеш, Ірак, Монголію та Філіппіни — від Азії; Гану; Єгипет, Замбію, Комори та Руанду — від Африки. Ще чотири країни — Австралію, Мальту, Туреччину та Фінляндію — було обрано на заміну Греції, Нової Зеландії, Португалії та Швеції, які відповідно до традиції, що склалася в їхній регіональній групі, попросили про дострокову передачу повноважень за рік до формального закінчення їхніх мандатів у ЕКОСОР.
Лідери німецьких партій підписали коаліційну угоду
Лідери «Вільної демократичної партії» (ВДП) Ѓідо Вестервелле, Християнсько-демократичного союзу Ангела Меркель, Християнсько-соціального союзу (ХДС/ХСС) Горст Зеєгофер (на фото — зліва направо) підписали коаліційну угоду, яка дозволить сформувати уряд Німеччини. Таким чином, дотримано всіх необхідних формальностей перед формуванням нового уряду. Як повідомили раніше в прес-службі бундестагу, сьогодні парламентарії оберуть канцлера, кандидатуру якого пропонує президент Німеччини. За підсумками парламентських виборів 27 вересня, канцлером стане Меркель. Потім новообраний канцлер запропонує кандидатури міністрів, після чого їх затвердить президент. На посаду міністра закордонних справ висунуть лідера ВДП Ѓідо Вестервелле. Головою відомства федерального канцлера стане генсек ХДС Рональд Пофалла. Міністр економіки та технологій Карл-Теодор цу Ѓуттенберѓ (ХСС) стане міністром оборони; кандидатуру Томаса де Мез’єра (ХДС), який досі очолює відомство федерального канцлера, буде запропоновано на посаду міністра внутрішніх справ.
Туркменістан відзначив 18-у річницю незалежності
Туркменістан відсвяткував учора головне державне свято — День незалежності. 18 років тому, 27 жовтня 1991 року, Верховна Рада Туркменської РСР, спираючись на результати всенародного референдуму з питання щодо незалежності країни (тоді за суверенітет проголосувало 94%, що брали участь у голосуванні), ухвалила закон про незалежність країни та основи державного устрою. В основному в ці дні проходять святкові церемонії пусків нових фабрик, здача будівельних об’єктів, житлових будинків. Загалом у країні до свята Незалежності здано десятки нових об’єктів, будівель і споруд. Традиційно головні святкові заходи, присвячені 18-й річниці незалежності, пройшли в Ашгабаді. Рано — вранці відбулося покладення квітів до Монумента Незалежності, де встановлено статуї великих персонажів туркменської історії: поетів, мудреців, монархів, народних ватажків. Потім відбувся військовий парад, святковий хід ахалтекінських скакунів, театралізовані вистави діячів культури та мистецтв, святкова демонстрація, показ досягнень країни за роки незалежності. Череду урочистих заходів завершив святковий салют.
Ердоган встав на захист Iрану
Прем’єр-міністр Туреччини Еджеп Ердоган завірив іранського лідера Махмуда Ахмадінеджада в підтримці офіційним Стамбулом позиції Ірану. Напередодні візиту в Тегеран Ердоган зазначив: «Немає жодних сумнівів у тому, що він (Ахмадінеджад) є нашим другом. Досі у нас були дуже хороші стосунки і жодних труднощів». Турецький прем’єр знову розкритикував західні обвинувачення проти Ірану, в яких стверджується, що Тегеран прагне оволодіти ядерною зброєю: «Іран не приймає обвинувачення у виробленні зброї. Вони працюють над ядерною програмою тільки в мирних цілях». У Тегерані турецький прем’єр-міністр обговорив з Ахмадінежадом і Верховним лідером Ірану аятолою Алі Хаменеї торгові зв’язки, включаючи турецький попит на природний газ Ірану. У ході зустрічі Ердоган також не згадував арешти і публічні суди над активістами, студентами і журналістами, які відбувалися після президентських виборів у Ірані. Зі слів Ердогана, це «втручання» у внутрішні справи Ірану.