Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

17 травня, 2008 - 00:00

Лідер КНР продемонстрував стурбованість уряду

Вчора лідер КНР Ху Цзіньтао прилетів до провінції Сичуань, яка постраждала від руйнівного землетрусу, що стався 12 травня. За його словами, рятувальні роботи ввійшли в «найвідповідальнішу стадію». «Ми докладемо всіх зусиль, обженемо час, подолаємо всі труднощі для того, щоб забезпечити успіх рятувальної операції», — заявив китайський керівник. Ця поїздка має продемонструвати рівень стурбованості й уваги вищого керівництва Китаю до наслідків катастрофи. Наразі підтверджено загибель близько 20 тисяч осіб, однак в уряді висловлюється побоювання, що кількість жертв може перевищити 50 тисяч. Під руїнами будівель залишається близько 12 тисяч осіб. Команди рятівників продовжують розбирати уламки будівель, сподіваючись виявити під ними людей, які вижили. Як повідомляють китайські ЗМІ, допомога прийшла вже в усі потерпілі регіони, й рятівники допомогли вже 60 тисячам осіб. До Китаю прибула команда японських експертів з ліквідації наслідків землетрусів, ще одна група з собаками, навченими шукати людей під завалами, очікується у п’ятницю. Росія, Південна Корея та Сінгапур також відправили рятувальні загони для допомоги китайській владі.

Ющенко відкрив у Лондоні виставку до 75-річчя Голодомору

Президент України Віктор Ющенко у рамках робочого візиту до Великої Британії взяв участь у відкритті виставки «Страчені голодом: невідомий геноцид українського народу», присвяченої 75- м роковинам Голодомору 1932—1933 років. У своєму виступі глава української держави наголосив на величезних масштабах цієї гуманітарної катастрофи, коли протягом одного року загинуло до 10 млн. українців. Віктор Ющенко нагадав, що Голодомор був свідомо спланований тоталітарним режимом. Він також наголосив на важливості встановлення історичної правди про ці трагічні події, особливо зважаючи на те, що тривалий час ця сторінка української історії замовчувалася, а за спогади про неї люди могли постраждати від політичних репресій. На переконання Президента, відкрита сьогодні в Лондоні виставка апелює до загальнолюдських цінностей і моралі; експозиція також закликає зробити висновки із трагічних подій 1932—1933 років, щоб відвернути повторення подібних трагедій в майбутньому.

В ООН прийняли резолюцію щодо повернення біженців до Абхазії

Генеральна асамблея ООН підкреслює термінову необхідність якомога швидшого і негайного добровільного повернення всіх біженців і внутрішньо переміщених осіб у їхні будинки в Абхазії. Про це говориться в резолюції, прийнятій з ініціативи Грузії на пленарній сесії Генасамблеї. Та представники цілої низки країн, тих, що виступили проти грузинського проекту або що утрималися під час голосування, вважають, що це призведе лише до загострення відносин Тбілісі й Сухумі та зашкодить діяльності ООН з урегулювання грузино-абхазького конфлікту. Кількість делегацій, що продемонстрували байдужість до проекту Тбілісі, виявилася надзвичайно високою — представники 105 країн у Генасамблеї вважали за краще утриматися під час голосування. Ще 62 делегації не голосували взагалі. За резолюцію виступили 14 країн, проти — 11. Серед країн, що підтримали Грузію, опинилися Албанія, Азербайджан, Чехія, Естонія, Латвія, Литва, Угорщина, Польща, Румунія, Словаччина, Швеція, США й Україна.

Французькі викладачі протестують проти скорочень

Майже третина працівників державного сектора Франції взяли участь у акціях протесту, організованих провідними профспілками країни. Держслужбовці протестують проти планів уряду скоротити кілька тисяч робочих місць. Найчисленнішими стали демонстрації в Парижі, Греноблі, Марселі. У Парижі колона демонстрантів у більш ніж 50 тис. осіб пройшла центром міста, тримаючи в руках плакати з лозунгами «Освіта — пріоритет для країни», «Більше грошей ліцеям і коледжам». Найактивнішу участь в демонстраціях взяли працівники освіти. За даними міністерства національного освіти Франції, в страйках і маніфестаціях брали участь 47% викладачів і 34% учнів коледжів і ліцеїв. У маніфестаціях також брали участь працівники Національного агентства зайнятості населення, телекомунікаційної компанії France telecom, транспортні та портові службовці, працівники податкової служби. Нагадаємо, що в кінці минулого року у Франції сталася ціла серія збиткових для країни страйків працівників різних галузей, започаткували яку протести студентів у листопаді.

Газета: 
Рубрика: