Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Боротьбу за свободу слова ведуть і англійські журналісти», —

говорить заступник директора Всесвітньої служби Бі-Бі-Сі Каролайн Томсон
6 травня, 2000 - 00:00

Представництво Бі-Бі-Сі у Києві нещодавно переїхало до нового офісу на Шовковичній. У зв’язку з чим учора відбулася прес-конференція прибулих спеціально до України заступника директора Всесвітньої служби Бі-Бі-Сі Каролайн Томсон, регіонального директора програм на країни СНД і Західної Азії Девіда Мортона і голови української служби Бі-Бі-Сі Олексія Сологубенка. Перед цим пані Каролайн Томсон дала ексклюзивне інтерв’ю газеті «День».

Свій активний інтерес до розширення контактів з українськими партнерами (до речі, Бі-Бі-Сі бере участь у VI Київському міжнародному телерадіоярмарку, що проходить зараз) пані Томсон пояснює як розширенням українського радіоринку, на якому Бі-Бі-Сі хотіла б зайняти свою нішу, так і, природно, глобальними трансформаціями в Україні, що дозволяє Бі-Бі-Сі перейти до нової моделі мовлення: від монологу до діалогу з українським суспільством. Запорукою такого діалогу, на думку пані Томсон, є можливість, що має Бі-Бі-Сі, давати інформацію про те, що відбувається в Україні начебто поглядом ззовні, в загальносвітовому контексті. Як приклад таких можливостей К. Томсон і О. Сологубенко навели повідомлення про результати аудиту Нацбанку України , яку Бі-Бі-Сі передала не тільки першою з усіх радіостанцій на території України, а й протягом якогось часу залишалася єдиним електронним джерелом, що повідомляло про це.

При цьому на питання кореспондента «Дня» про те, чи не є саме проблеми з подаванням об’єктивної інформації, яких зазнають українські ЗМІ, причиною популярності іноземних засобів мовлення, пані Томсон відповіла, що якоюсь мірою так і є. «Але це й накладає на Бі-Бі-Сі, — дипломатично зазначила вона, — особливу відповідальність за поширення саме об’єктивної, неупередженої інформації».

Під час інтерв’ю «Дню» пані Томсон розповіла про взаємовідносини ЗМІ і політиків в Англії (зокрема, про ті проблеми, що доводиться вирішувати британським журналістам у зв’язку з вічним бажанням урядів залишатися закритими для критики). Кажучи про журналістську солідарність, пані Томсон наголосила, що поза взаємною відповідальністю, що особливо стосується корпоративного етичного контролю, не може бути істинної незалежної журналістики.

Повний текст інтерв’ю з Каролайн Томсон читайте в одному з найближчих номерів «Дня».

Наталя ЛІГАЧОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: