«У п’ятницю (9 листопада. — Авт. ) було зроблено спробу зухвалого захоплення «Південного гірничо-збагачувального комбінату» (ВАТ «ПГЗК», Кривий Ріг) групою осіб, яку очолював колишній голова правління підприємства пан Танай. У його супроводі були два народних депутати України: пан Мороз і пан Іванов (члени фракції КПУ. — Авт. ), — а також група осіб, очевидно, кримінального характеру», — заявив учора на прес-конференції новий голова наглядової ради ПГЗК Геннадій Корбан. За його словами, «загарбники» проникли на територію режимного підприємства та зайняли кабінети керівництва, не маючи на те ніяких прав.
Нагадаємо, що 7 вересня поточного року відбулися загальні збори акціонерів ВАТ «ПГЗК», на яких більшістю голосів було переобрано його керівників, а реєстр підприємства було передано у відання компанії «Славутич-капітал». На зборах не були присутніми два великих акціонери ПГЗК — компанія «LANSINA COMERSIAL LIMITED» і «DOLENO TRADING CO. LTD», яким належить 43,47% статутного фонду ПГЗК. До речі, заступник голови ревізійної комісії комбінату Ігор Завертайний твердить, що донедавна керівництво ПГЗК повністю контролювалося «сім’єю Тимошенко», а деякі «її родичі були пов’язані з підприємством безпосередньо».
10 вересня Печерський районний суд м. Києва, розглянувши позов представника компанії «LANSINA» Леоніда Келеберди (у минулому — помічника лідера фракції «Батьківщина»), ухвалив вважати рішення, прийняті на зборах акціонерів ВАТ «ПГЗК», недійсними. Саме цей документ став підставою для вторгнення 9 листопада на комбінат. У день «реставрації» Феміда, яку представляв суддя А. Чобиток, «що дав добро» на скасування рішення акціонерів, змінила своє ставлення до конфлікту на користь нового керівництва підприємства. Справа в тому, що 26 вересня столичний Апеляційний суд відмінив постанову Печерського районного суду. «Ознайомившись із новою постановою Печерського суду, колишні керівники ПГЗК не покидали підприємства до години ночі, а, йдучи, обіцяли повернутися, прихопивши із собою печатки та змінивши коди в системі охорони», — так описав Г. Корбан поведінку своїх попередників.
Антипатія нових керівників ПГЗК до колишніх цілком зрозуміла. За словами І. Завертайного, спадщина колишнього менеджменту, «який виконував волю клану», більш ніж невтішна. «Виробничий процес, незважаючи на сприятливе розташування підприємства, надто неефективний», енерговитрати дуже високі (замість гранично допустимих 112—113 кВт/годину — 130). «Плюс до всього на сьогодні ПГЗК має заборгованість у розмірі 610 млн. грн. (це після 236 млн. грн., списаних із початку року. — Авт. ), а в лютому кредитори підприємства ініціювали процес його банкрутства», — підкреслив І. Завертайний. Він також вважає, що прибутки одного з найбільших промислових підприємств нашої країни «йшли не на оновлення технологій, технічної бази, збільшення обсягів виробництва, виплату зарплат тощо», а «невідомо куди». До речі, за словами І. Завертайного, найбільшим боржником ВАТ «ПГЗК» є «Єдині енергосистеми України».
Хоч би як там було, а остаточне рішення в справі «ПГЗК» буде прийнято в судовому порядку. На останнє слухання конфлікту, яке відбулося вчора, Л. Келеберда, пославшись на хворобу, не з’явився. Як повідомив «День» Г. Корбан, наступні слухання відбудуться після «остаточного видужання позивача».