У МВС — звільнення
З органів внутрішніх справ України звільнено начальника Київської обласної міліції Василя Зарубенка. Наказ про звільнення підписав міністр внутрішніх справ Микола Білоконь, повідомив учора агентству «Інтерфакс-Україна» керівник центру громадських зв’язків Олександр Зарубицький. В. Зарубенка звільнено за серйозні прорахунки в оперативно-службовій діяльності, що призвело до низки надзвичайних ситуацій серед особистого складу, недостатній контроль за роботою підлеглих. Також звільнено з посади першого заступника начальника головного управління МВС України в Київській області — начальника управління з боротьби з організованою злочинністю Василя Топчія.
Координатор більшості: кандидат один
Уповноважений представник фракції СДПУ(О) Нестір Шуфрич у вівторок в інтерв’ю журналістам повідомив, що лідер групи «Демократичні ініціативи» Степан Гавриш є найреальнішим претендентом на пост координатора парламентської більшості, повідомляє Інтерфакс-Україна. Зі слів Нестора Шуфрича, кандидатура С. Гавриша — єдина на сьогоднішній день. Він також відзначив, що СДПУ(О) має намір підтримати цю кандидатуру. Питання з призначенням координатора повинні вирішити найближчими днями до початку пленарних засідань. Раніше посаду координатора парламентської більшості займав Анатолій Толстоухов, якого призначено міністром Кабінету Міністрів.
«Газпром» нагадав про борг
Голова правління ВАТ «Газпром» Олексій Міллер і глава НАК «Нафтогаз України» Юрій Бойко на учорашній зустрічі в Москві обговорили питання співпраці у газовій сфері. Зокрема, як інформує Інтерфакс-Україна, йшлося про урегулювання заборгованості попередніх років за поставки російського газу і забезпечення поставок туркменського газу до України цього року. На сьогоднішній день заборгованість України перед «Газпромом» становить $1,4 млрд. У 2003 році Україна, згідно з умовами контракту, в рамках п’ятирічної угоди на 2002—2006 роки закуповує в Туркменії 36 млрд. кубометрів за ціною $44 за 1 тис. кубометрів. Як відомо, з 2003 року оператором поставок туркменського газу до України є «Газпром».
Ще одна ліцензія...
Голова Сумської облдержадміністрації Володимир Щербань виступив з ініціативою запровадити в області ліцензування сільгосппідприємств. Необхідність отримання господарствами дозволу працювати на закріпленій за ними землі він мотивує існуванням на Сумщині численних прикладів хижацької експлуатації сільськогосподарських угідь, що призводить до їх виснаження. На думку губернатора, до роботи на землі повинні допускатися тільки люди з відповідною кваліфікацією, які будуть в обробці землі дотримуватися існуючих технологій. Строки запровадження ліцензій поки що не називаються, але, як повідомив Володимир Щербань учасників засідання колегії при голові облдержадміністрації, вже на найближчій сесії облради у вересні буде прийнято документ під назвою «Технологія використання землі в області», відповідно до якого влада зможе вимагати... поважливого ставлення до чорнозему, повідомляє Сергій ХАНІН , Суми.
Налякала пеня
Небувале явище спостерігають у Хмельницькому облуправлінні статистики: «Заборгованість населення за одержані житлово- комунальні послуги зменшилась на 5,2 відсотка і становить 91,1 мільйона гривень». Це сталось у липні, коли житлово-комунальна сфера краю одержала від споживачів «13,6 мільйона гривень, що в 1,6 раза більше нарахованих сум». Вважають, що вплив на настрої населення справила передбачена за борги пеня. Досі ж сім власників особових рахунків із кожних десяти винні за холодну воду і квартплату, шість — за гарячу воду і опалення, чотири — за газ, три — за санітарне очищення. Що ж до тих, хто самотужки не може нести цей фінансовий тягар, то статистики повідомляють: «У липні 2003 р. до служб по наданню субсидій для відшкодування оплати за житлово-комунальні послуги звернулося 5,5 тисячі сімей, з них 4,2 тисячі — повторно. Крім того, справи ще 5,4 тисячі сімей залишились у процесі розгляду на початок місяця. Середня сума призначеної на одну сім’ю субсидії — 21,4 гривні». Одначе заборгованість бюджетів перед організаціями, що надають ці послуги, сягнула на кінець липня 1,6 мільйона гривень, перед підприємствами, що надають населенню скраплений газ і тверде паливо, — 3 мільйони гривень, перед сім’ями, яким цій різновид субсидій призначається готівкою, — 11,8 мільйона гривень. Мабуть, розпорядника бюджету пеня не налякала, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».
Ювілей запам’ятається — лазню відкрили
Торжества, присвячені значним історичним датам у житті Луганська — 250-річчю від дня заснування Кам’яного Броду як населеного пункту і 80-річчю Кам’янобродського району, відбулися на площі імені Леніна. У них взяли участь жителі району, керівники області, міста, представники громадських організацій. Незабаром буде видано книгу про історію району «Нам — 250». Торжества в Кам’янобродському районі супроводжувалися відкриттям на базі колишнього кінотеатру «Батьківщина» молодіжного розважального центру, а також церемонією безкоштовної передачі нинішнім першокласникам із малозабезпечених сімей шкільної форми. Подібна акція проходить у районі четвертий рік поспіль. Хвилюючою подією для кам’янобродців стало відкриття відреставрованої громадської лазні, яку було побудовано ще у XIX столітті — добротно, що називається, на віки. Реставратори навіть зберегли раритетну плитку на підлозі в одному з приміщень лазні. Тут встановлено найнижчі в місті ціни на банні послуги. Після всіх урочистих церемоній почалися народні гуляння, які в найстарішому районі міста завжди проходять особливо — адже тут усі знають усіх, а значить, свято забарвлене в теплі сімейні тони, повідомляє Олена ПРИВЕН , Луганськ.