Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

16 жовтня, 2001 - 00:00

Закон про вибори: є час домовитися

Перший заступник голови Верховної Ради України Віктор Медведчук не виключає, що парламент «не визначиться цього четверга» щодо закону про вибори народних депутатів. Про це перший віце-спікер заявив учора на традиційній прес-конференції керівництва ВР. Він назвав основним принциповим питанням дату початку передвиборної кампанії, зазначивши, що «є різні полярні позиції щодо її термінів». Пропонується три варіанти: запропоновані Президентом України 90 днів, а також іще два — 120 і 140 днів. За словами В. Медведчука, є «фракції, які принципово голосуватимуть за 90 днів, з-поміж них — і об’єднані соціал-демократи».

Другим принциповим питанням В. Медведчук назвав формування виборчих комісій, повідомило агентство Інтерфакс-Україна. Із цього питання «в нас також є позиція», сказав він, — у формуванні виборчих комісій беруть участь «або 8 або 9 партій, що подолали чотиривідсотковий бар’єр, або партії, представлені депутатськими групами та фракціями». Спірні питання не знято до кінця, зауважив В. Медведчук, і це означає, що «ми навряд чи визначимося щодо цього закону». Однак, додав він, «час іще є» для того, щоб «визначитися й домовитися із цього приводу».

«Родослав» – від матері до сина

На Івано-Франківщині 12–14 жовтня тривав Перший міжнародний фольклорний фестиваль етнографічних регіонів України «Родослав». Фестиваль, що надалі проводитиметься на Прикарпатті постійно, має надмету: оживити автентичні джерела фольклору, а отже – звичаєвого права, моралі роду. Пісні із старої скрині – то не данина ностальгії, а цілком прагматична форма супротиву тому негативу, який несе шоу-глобалізація. Ідеолог фестивалю, заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Богдан Томенчук вважає, що орієнтація на чужу пісенну культуру невдовзі спонукатиме обрати й чужий товар, навіть якщо він буде анітрохи не іншим від свого. Немає і не повинно бути поділу українців на східняків і західняків. Є лише різні стилі та форми самовиявлення. Відтак карпатські коломийки у виконанні, приміром, оркестру народної музики «Аркан» доповнював протяжний поліський спів фольклорного ансамблю «Криниця». Гурт козацької пісні «Козак Мамай» із Черкас гармонійно поєднувався з лемківською піснею «Яворини» із Тернопільщини. Організатори фестивалю, передає Оксана ТЕЛЕНЧІ , подбали про те, щоб колективи роз’їхалися по всій області, виступили передусім у селах і містах, а вже потому – в обласному центрі. І скрізь звучало, мов молитва: «Любімо своїх матерів...»

Парламент отримав три «газовi» угоди з Росією

Кабінет Міністрів повторно направив до Верховної Ради законопроект про ратифікацію трьох угод з Росією — про реструктуризацію українського боргу за російський газ, про гарантії транзиту російського газу територією України і про умови резервного постачання та оплати російського газу Україною в 2001 році, повідомив учора керівник інформаційного управління парламенту Сергій Куций. Як повідомлялося раніше, Верховна Рада віддала Кабінету Міністрів на доробку законопроект про ратифікацію українсько-російської міжурядової угоди про транзит російського природного газу територією України у зв’язку з тим, що, на думку депутатів, у ньому міститься положення «дискримінаційного характеру» стосовно України, та яке стосується заборони на експорт нею природного газу. Угоди про гарантії транзиту російського газу територією України і про умови резервного постачання та оплати російського газу в Україні, як повідомляє Інтерфакс-Україна, було підписано 22 грудня 2000 року. Міжурядова угода про реструктуризацію українського боргу за газ була підписана прем’єрами України та Росії 4 жовтня поточного року.

Газета: 
Рубрика: