Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

25 січня, 2000 - 00:00

Президент — «за» єдину православну українську церкву

Минулої п'ятниці в Палаці «Україна» відбувся головний державний святковий захід, присвячений 2000-літтю Різдва Христового. Зібралися духовні та світські представники різних церков, різних конфесій з усієї України, а також політичні, державні, культурні та комерційні діячі країни, іноземні дипломати. У своєму виступі Президент відзначив, що замість того, щоб бути фактором злагоди і миру, фактором консолідації, деякі церкви генерують у суспільстві «зерна непорозуміння». Леонід Кучма «прямим кодом» закликав православні церкви до утворення єдиної помісної української православної церкви. Однак, попри все, приємно відзначити позитивні зміни в нашому церковному житті, яскраво продемонстровані на урочистостях. Склад президії та склад виступаючих засвідчили, що дійсно реалізується, хоча й із певними обмеженнями, Закон про свободу віросповідань. Адже в почесній президії сиділи представники різних конфесій та церков України — православних, протестантських, католицьких. А могло бути так, як це сталося нещодавно на подібному заході в Москві, в Кремлівському палаці. Там до присутніх звернулися тільки дві особи — Володимир Путін та Московський патріарх Алексій II, хоча значна частина росіян належить сьогодні до неправославних християнських конфесій. А в Україні подальші святкові заходи Ювілейного року будуть організовуватися головним чином християнськими церквами, а не державою, повідомляє Клара ГУДЗИК, « День».

Профспілки попереджають про акції громадянської непокори

Федерація профспілок України вважає, що хвилеподібне в регіонах підвищення оплати житлокомунпослуг відбувається не інакше, як під тиском виконавчої влади. Профспілка нагадала, що до повного погашення заборгованості із зарплат і пенсій така ініціатива на місцях суперечить законові про ціноутворення. Адже відповідні зміни, внесені в нього свого часу ВР, Конституційний суд поки що не відміняв. Проте, як повідомляв раніше «День», у десяти областях України ціни на житлокомунпослуги вже приведено у відповідність до повної їхньої (послуг) вартості. Тим часом ФПУ налаштована вельми рішуче, аж до оголошення всеукраїнської акції протесту та громадянської непокори, повідомляє Інтерфакс-Україна. Нагадаємо, що в разі переходу країни до стовідсоткової оплати житлокомунпослуг кількість громадян, які субсидуються, збільшиться на 30%. При цьому борг місцевих бюджетів із часу дії програми субсидій (травень 1995 року) становить 1,14 млрд. грн. Як повідомила «Дню» начальник управління житлових субсидій Міністерства праці та соціальної політики Таїсія Булах, із травня минулого року змінено механізм субсидування. Зокрема, зменшено розмір обов'язкової оплати за житлокомунпослуги (на 1% за кожні 10% від обсягу зекономлених мешканцем послуг, фактично використаних за попередній період). Таким чином уряд збирається зекономити енергоресурси, повідомляє Олександр ФАНДЄЄВ , «День».

Малозабезпечені одесити одержать «хлібні» картки

Одеська міськрада підтримає найменш соціально забезпечених жителів облцентру. Підвищення на 10–15 відсотків цін на хлібобулочні вироби буде компенсовано наданням адресної допомоги. Про це поінформував «День» перший заступник Одеського міського голови Валерій П'ятов, зазначивши, що міськвиконком розробив цільову програму соціальної допомоги обсягом 1,5 мільйона гривень. «Кожному з 25 тисяч малозабезпечених одеситів, — додав В.П'ятов, — у лютому буде видано так звані «хлібні» картки, схожі на картки для користування міським таксофоном. Відмінність полягає лише в тому, що на ці картки наносяться ідентифікаційні коди власників та фіксується кількість покупок хлібобулочних виробів, зроблених упродовж року». Пред'явникам карток, за словами першого віце-мера, надаватиметься 40-відсоткова цінова знижка при покупці хлібобулочного виробу в будь-якому з 80-ти продовольчих магазинів, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло АКСАНЮК .

Епідемія грипу вже в дев'яти областях України

Непроханий, але неминучий гість на зловісне ім'я «грип» переступив епідемічний поріг в Одеській, Миколаївській, Севастопольській, Кіровоградській, Запорізькій, Вінницькій, Чернігівській, Хмельницькій і Донецькій областях. Запроваджено карантин у всіх шкільних і громадських установах Харкова. Харків'ян вибивають із колії підступні ГРЗ та віруси парагрипу і грипу В, раніше не виявлені в регіоні. До епідемпорогу наблизилися Львівська, Черкаська та Луганська області, зате стабілізувалася ситуація в Одесі — лідері «епідемзабігу». Різкий сплеск захворюваності помічено останніми днями в столиці. Міська СЕС попереджає, що вже цього тижня Київ також подолає епідемпоріг. Через це розпорядженням міського голови припинено заняття в школах усіх типів, у дитсадках видаються вітамінні препарати, в лікарнях посилено санепідемрежим, заборонено відвідування лікарень. Карантин, який скоротив столичну епідемію минулого року до трьох тижнів і який урятував од хвороби не менше як 16 тис. школярів, триватиме, за прогнозами, 7–10 днів. Сьогодні в Києві зафіксовано більше як 10 тис. хворих, близько ста чоловік госпіталізовано, повідомляє кореспондент «Дня» Олександр ФАНДЄЄВ . У понеділок в усіх школах Дніпропетровська було оголошено «грипозні» канікули — рішення про це ухвалила міська протиепідемічна комісія. Тільки в неділю, за даними медиків, за допомогою звернулися 752 особи, третину хворих складають діти, п'ятьох із них довелося госпіталізувати. А вчора у Дніпропетровську від швидкоплинної пневмонії на фоні грипу померла 49-річна жінка. Її вважають першою жертвою епідемії, що почалася, повідомляє Вадим РИЖКОВ , «День».

Газета: 
Рубрика: