«Війна і мир» над Севастополем
Вперше з 11 до 16 серпня в Криму пройде міжнародний фестиваль повітряних куль «Монгольфьєрія». Аеронавтами стануть художники, які розфарбують небозвід Севастополя в яскраві барви. «Монгольфьєрія» — це парад повітряних куль, який третій рік поспіль в Україні організовує Київське повітроплавне товариство. Цього року, фестиваль пройде в рамках Севастопольського Міжнародного фестивалю мистецтв «Війна і мир» — творчого проекту, який об’єднує в собі фестивалі різних напрямків сучасного і класичного мистецтва: від кіно і фото-майстерності до медіа-арту та музичних перфоменсів. Основні події проекту «Війна і мир» пройдуть на майданчику Михайлівської Батареї — унікальному фортифікаційному об’єкті, який знайшов нове життя (недавно тут відкрився Військово-морський Музей України з виставкою «Героїчний Севастополь», організованою Музеєм Шереметьєвих, яка розкриває історію Севастополя від днів заснування міста до подій Другої світової війни). Фестиваль теплових аеростатів «Монгольфьєрія» — вдосконалений формат міжнародного повітроплавного фестивалю, який планує зібрати мільйонну глядацьку аудиторію. Дати проведення фестивалю, за задумом організаторів, збігаються з датами проведення «Фестивалю перформансів & медіа Balaklava Odyssey», що розширює глядацьку аудиторію. Учасниками «Монгольфьєрії» є найкращі пілоти та рекордсмени України, а також пілоти — аеронавти з Росії, Молдови та Литви, які продемонструють глядачам свою унікальну майстерність. Гостями форуму стануть сестри Галина та Леся Тельнюки, які представлять новий музичний проект «Сонмо» в несподіваній інтерпретації: мелодекламації, фолк-рокові композиції, роботи в стилі джаз-рок, art-рок і trip-hop будуть виконані під «акомпанемент» язиків полум’я, які вивергаються пальниками «вальсуючих» повітряних куль. Старти повітряних куль заплановано з таких місць як: Михайлівська батарея, майдан Нахімова, Інкерманський кар’єр, Балаклава, Байдарська долина, Херсонес. Програма Міжнародного фестивалю повітряних куль «Монгольфьєрія» включає: спільні старти повітряних куль з історичних місць Севастополя, оглядові та екскурсійні польоти над містом, нічне світіння, Balloning Light show, спеціальний спільний проект фестивалю «Монгольфьєрія» та «Фестивалю перформансів & медіа Balaklava Odyssey — «Вогонь, Вода, Повітря та Мідні труби», повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Оксана Баюл сяде за підручники
Перша олімпійська чемпіонка незалежної України, фігуристка Оксана Баюл, яка півтора десятиріччя мешкала в США, збирається остаточно повернутися на Батьківщину. За її словами, останнім часом вона займалася відновленням українських документів — внутрішнього паспорта, атестата про середню освіту, прав на помешкання в Одесі та іншого. Окрім того, О.Баюл подала документи на заочне відділення в Національний педагогічний університет ім. Драгоманова, оскільки хоче здобути вищу освіту. «Вважаю, — пояснила вона в інтерв’ю газеті «Днепр вечерний», — що вищу освіту повинна мати кожна цивілізована людина. Я не виняток — тим паче, що своє життя і кар’єру пов’язую з Україною. Лише спочатку мені довелося «відпрацювати» 16-річну спортивну та педагогічну практику, а тепер освоюватиму у виші теорію». Зараз О.Баюл перебуває в Україні на запрошення президента Федерації фігурного катання України, народного депутата Людмили Супрун. Федерація запропонувала олімпійській чемпіонці «цікавий проект», пов’язаний із пошуком і вихованням молодих фігуристів в Україні. «Як радник Людмили Супрун, сказала О.Баюл, шукатиму олімпійські таланти в різних містах України. Конкретно — наразі в Києві. Але днями поїду до Одеси». У цьому місті Оксана розраховує на підтримку Миколи Змієвського — колишнього чоловіка її тренера Галини Змієвської. Працювати в тісному контакті О.Баюл збирається і зі школою фігурного катання спортивного палацу «Метеор» у Дніпропетровську, де майбутня чемпіонка досягла своїх перших успіхів на льоду. За словами Оксани, днями вона зустрічалася з міністром спорту та туризму Равілем Сафіулліним. «Мені відновлено звання заслуженого майстра спорту, сказала вона. — Гадаю, й оплата буде відповідною». Втім, наразі олімпійська чемпіонка не має наміру переривати й свої виступи і в американських шоу-програмах. Проте свій листопадовий день народження знаменита фігуристка вперше за багато років сподівається відсвяткувати в Україні, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.
У Львові оголосили конкурс на впорядкування місць історії євреїв
У місті Лева стартував Міжнародний конкурс на найкращу ідею щодо впорядкування місць, пов’язаних з єврейською історією. «Наприкінці червня відбулися громадські слухання, на яких були представлені усі зацікавлені сторони, представники депутатського корпусу, постійних профільних комісій, наукових кіл, єврейських організацій, — розповів «Дню» заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів. — Надійшло багато пропозицій. Ми врахували всі, доповнили склад журі, інформаційні та історичні довідки, опрацювали календар конкурсу, змінили деякі назви та термінологію. Ми отримали позитивні відгуки на проект і зацікавлення з Ізраїлю, Німеччини, США, де особливо багато є таких меморіалів. Так сталося, що Україна та Львів — одні з останніх у Європі вшановують такі місця. Будемо ще поширювати інформацію серед архітекторів, дизайнерів, проектних бюро усього світу, щоб вони брали участь у конкурсі». Впорядковуватимуть у Львові три місця: біля синагоги Золота Роза, біля пологового відділення на вул. Раппапорта, де колись був єврейський цвинтар, а також територію колишнього Янівського концтабору. Загалом у конкурсі буде три переможці. «Відповідно — три комплекти нагород, — додає Василь Косів. — Перше місце — три тисячі євро, друге — дві, третє — одна». Передбачено й три заохочувальні призи — по 300 євро. Нагороди проспонсорують громадські організації зі США та Ізраїлю. Кошти на роботу журі, а також видатки на літак, оскільки журі міжнародне і до його складу входять архітектори з Німеччини, Швейцарії, Ізраїлю та України, закладено в бюджеті міста — 300 тис. грн, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.