Той, кому останніми днями довелося багато їздити Кримом, бачив, що земля на полях у Джанкойському та інших степових районах настільки просякнула водою, що втратила здатність вбирати вологу, — цілими днями поля тут вкриті водою. Вона стоїть широченними калюжами, заповнила всі яри у полях і підвали будинків у селах, льохи, розмила дороги. У деякі дні на землю обрушувалася така кількість води, яка повинна була б випасти за три місяці. Найбільше дощило у Євпаторії, Керчі, Судаку, Джанкої, Сімферополі, Севастополі. У багатьох місцях зливи супроводжувалися грозами і градом. Уже в ці вихідні від влучення блискавки у телеантену на даху будинку №13 (!) по одній з вулиць Джанкою загорілися дерев’яні балки покрівлі. Як полічила пожежна інспекція — у Криму це вже п’яте з початку літніх дощів попадання блискавки. Кримське агентство новин повідомляє, що розгублені мешканці будинку не змогли впоратися з вогнем самостійно і викликали пожежників, які загасили палаюче горище. Від грозових розрядів загорялися як промислові об’єкти, так і житлові будинки, і навіть стовпи, що стояли окремо. Не так давно від влучення блискавки в електричну мережу горів склад Сімферопольської птахофабрики…
…Перший удар стихії по Криму прийшовся на Керч — потоки дощової води розмили понад 100 метрів залізничного насипу на перегоні між станціями Останіно — Сім колодязів (Див. «День» № 144, 10 серпня). Злива затопила багато сіл не тільки у Ленінському районі на Керченському півострові, але також у Джанкойському та інших степових і передгірних районах. На село Випасне обрушився смерч, який зруйнував практично все село, залишив без електрики сотні населених пунктів. У Керчі було знеструмлено понад 3 тисячі квартир. Підрозділи МНС у Криму і будівники Придніпровської залізниці в аварійному порядку взялися за ремонт. Координував роботу рятівників заступник глави уряду Володимир Шкаберін. На місце розмивів залізничної і шосейних доріг, десятків «ожилих» зсувів було доставлено сотні тонн щебеню, інших будівельних матеріалів, мобілізовано тисячі фахівців. Збитки від стихії перевищили десятки мільйонів гривень…
Дивлячись на Краснодарський край, у Криму чекали ще гіршого — було оголошено штормове попередження. Очікувалися посилення вітру до 30 і більше метрів за секунду, опади до 50 міліметрів. Підрозділи МНС було приведено у повну готовність. Але смерчі і хмари обминули регіон, і штормове попередження відмінили. З’явилася загроза, що дуже енергійні дії і грізні попередження призведуть до невиправданого і безпричинного від’їзду відпочиваючих. Сергій Куніцин закликав не драматизувати події: «Ситуація, звичайно, непроста, але повністю керована і контрольована…», — повідомив він журналістам. При цьому готовність МНС, підрозділів медицини катастроф, рятівників, транспорту підтримувалася на рівні готовності № 1. Але надзвичайний стан, про що повідомили деякі ЗМІ, у Криму не оголошували взагалі. До речі, весь цей час у Криму на відпочинку, незважаючи на розгул стихії, перебував Президент України Леонід Кучма. За статистикою Міністерства курортів і туризму Криму негода не викликала відтоку курортників, навпаки, на півострів приїхали на 216 тисяч відпочиваючих більше, ніж минулого року. І не дивно — попереду найкращі дні «оксамитового» сезону, який, за загальним визнанням досвідчених відпускників, вважається найбільш м’яким і багатим на сонце і вітаміни саме у Криму…