За станом на ранок вчорашнього дня в потерпілих від стихійного лиха регіонах, залишалися підтопленими 10 населених пунктів, повністю зруйновано більш ніж півтори тисячі будинків, кількість відселених жителів зросла до шести з половиною тисяч осiб. Через сильні дощі 18 березня в області були відключені від енергозабезпечення ще 5 населених пунктів, таким чином кількість знеструмлених селищ збільшилася до семи. Кількість жертв паводка досягла восьми чоловік.
У той же час, внаслідок домовленостей, досягнутих на україно-угорських переговорах, що відбулися 17 березня, на угорському боці перекрито два прорани (потоки води, що утворилися внаслідок розмиву русла ріки) на автошляху поблизу населеного пункту Такош, зупинено 6 насосів, закрито прорани дамби каналу Чаронда біля с. Дзвінкове, що значно знижує потоки води з угорського боку.
Тим часом, продовжуються заходи з надання потерпілим медичної і санітарно-епідеміологічної допомоги: медичний огляд пройшли 215 тис. чоловік. Внаслідок огляду виявлено біля 15 тисяч хворих, з них, біля трьох тисяч — діти.
У регіоні продовжуються роботи з відновлення розмитих ділянок доріг, загальною довжиною біля 52 км. На 17 пошкоджених і 6 зруйнованих мостах ведуться відновлювальні роботи, розпочате влаштування під’їзних шляхів до них. На відновлювальних роботах задіяно більше дванадцяти тисяч чоловік і біля двох тисяч одиниць техніки. В область вже надходить міжнародна гуманітарна допомога й допомога з інших регіонів України.
ДО РЕЧI
Як повідомили «Дню» у відділі метеорологічних прогнозів Укргідрометцентру, найближчі чотири дні в Закарпатті прогнозуються опади різної інтенсивності. До того ж очікується поступове зниження температури. Однак підбадьорює те, що повторення катастрофічної ситуації початку березня не очікується.