Відповідно до ухвали та розпорядження міської ради від 12 березня, міський голова Львова 12 лютого видав розпорядження — на місці пам'ятного знаку спорудити автозаправку та транспортну розв'язку на перетині доріг Київського та Жовківського напрямку. Всі витрати по демонтажу пам'ятника несе власник майбутньої заправки ВАТ «НПК-Галичина», повідомили репортерові «Дня» у прес-службі Львівської міськради.
Пам'ятний знак, який зустрічав усіх, хто в'їжджав у місто з київського шосе, в народі називався «гільйотиною». І корені такої назви не стільки у ставленні львів'ян до вельми сумнівної дати, як у архітектурному вирішенні знаку. Подібність із улюбленим знаряддям французьких революціонерів у нього була просто вражаюча.
Львівським лівим, які саме в цей час проводили мітинг біля ще одного пам'ятника — воїнам-визволителям Львова, не залишилось нічого, як гучно обуритись з приводу святотатних, на їх думку, дій влади. Свідками обурення стали не більше 300 їх прихильників, близько 1000 правоохоронців та місцеві журналісти. У всьому іншому мітинг лівих абсолютно нічим не запам'ятався. Єдиний ексцес, міг трапитися після завершення зібрання. Коли його учасники почали розходитись, близько 20 активістів молодої «Просвіти» вирішили понервувати прихильників лівих своїми піснями. Однак до якихось сутичок із міліцією та прихильниками революційних пісень це не призвело.