Обговорено проблеми «Запоріжсталі»
Президент України Леонід Кучма доручив розробити програму будівництва нового конверторного цеху замість застарілих мартенівських печей на Запорізькому металургійному комбінаті «Запоріжсталь». Таке доручення він дав за підсумками зустрічі з генеральним директором «Запоріжсталі» Віталієм Сацьким. Під час зустрічі В. Сацький поінформував Л. Кучму про поточну роботу підприємства, зазначивши, що за 8 місяців 2004 року понад план вироблено 156 тис. тонн чавуна, 280 тис. тонн сталі, 250 тонн прокату. Він також повідомив Президента про позитивні зрушення, що відбуваються на комбінаті. Сацький, зокрема, зауважив, що на сьогодні модернізується обладнання підприємства, закінчується будівництво нової доменної печі, яку планується ввести в дію в жовтні поточного року. За словами В. Сацького, з початку поточного року на соціальні програми для працівників підприємства було витрачено близько 70 млн. грн., зарплата підвищилася на 26% і становить в середньому 1700 грн.
«Чорний» бізнес на ломі
Перевірка Служби безпеки України виявила 38 підприємств, які експортують вироби з лома чорних і кольорових металів за завищеною вартістю. Як повідомив учора прес-центр СБУ, співробітники управління економічної безпеки департаменту контррозвідувального захисту економіки країни провели аналіз експортних операцій зі стратегічною сировиною (феронікелем, алюмінієм і міддю). Порушення виявлено в роботі суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які експортували вироби з лома чорних металів за завищеною вартістю з метою безпідставного відшкодування ПДВ. Після перевірки Служби безпеки було проведено податкову перевірку. «За результатами перевірок податкової в 14 областях до скарбниці держави донараховано податків на суму 2,5 млн. грн. Зокрема, за інформацією прес-центру, внаслідок перевірки ВАТ «Куп’янський ливарний завод» податкова міліція ДПАУ порушила кримінальну справу за фактом ухиляння керівників підприємства від сплати податків в особливо великих розмірах.
Експорт залізорудної сировини хочуть обмежити
Голова правління ВАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» (ММК), народний депутат Володимир Бойко має намір подати до Верховної Ради законопроект про запровадження експортного мита на залізорудну сировину (ЗРС), спрямований на стабілізацію забезпечення рудою вітчизняних метпідприємств. За словами В. Бойка, його законодавча ініціатива зумовлена, насамперед, підвищенням з 1 вересня на 37% цін на залізняк виробництва ВАТ «Криворізький залізорудний комбінат». В. Бойко зазначив, що через підвищення цін постраждають, головним чином, ММК ім. Ілліча, Алчевський меткомбінат (Луганська обл.) і Дніпровський меткомбінат ім. Дзержинського. «Загалом же втратить вся держава. Тому я ініціюватиму законопроект про обмеження вивозу залізорудної сировини з України, оскільки вивозяться природні ресурси, а не кінцева продукція», — пояснив В. Бойко. Голова правління також повідомив, що надіслав до різних інстанцій телеграми про неприпустимість підвищення цін на ЗРС.
Позов до авіазаводу-боржника
Вчора АНТК ім. Антонова звернувся до Господарського суду Харківської області із позовом на суму понад 40 млн. гривень до Харківського державного авіаційного виробничого підприємства (ХДАВП). Підставою для позову є невиплата Харківським авіазаводом коштів по договорах з АНТК ім. Антонова за період з 2000 по 2002 роки. Згідно з договорами, АНТК ім. О.К.Антонова, як конструкторське бюро, надавав послуги з «авторського супроводу» літаків серії «Ан», за що було встановлено гонорар у розмірі 7% від вартості літаків та вузлів, що реалізовувалися ХДАВП третім особам. Від заводчан відрахувань за договорами не надійшло, і пряма сума заборгованості Харківського авіазаводу перед АНТК ім. Антонова наразі складає біля 50 млн. гривень, повідомили у юридичній фірмі «Ілляшев та Партнери», яка представляє інтереси АНТК ім. Антонова. Позов від 1 жовтня 2004 р. є лише першим у серії підготованих АНТК позовів до Харківського державного авіаційного виробничого підприємства щодо заборгованостей по договорах. «При цьому загальна сума позовів із урахуванням санкцій складає понад 100 млн. гривень», — повідомляють у ЮФ «Ілляшев та Партнери».