Бізнесу дали «голограмну» відстрочку
Термін введення голограмних сертифікатів пересунуть на 1 січня 2005 року. «За цей час, — повідомив перший віце-прем’єр, міністр фінансів Микола Азаров, — провівши консультації з товаровиробниками (потрібно. — Ред. ), знайти оптимальне співвідношення способу захисту». М. Азаров висловив думку, що відповідальність за маркування товару лежить, передусім, на виробникові. «Коли уряд зі своєї сторони починає вигадувати засоби захисту, в мене це викликає алергію, тому що підробити можна все, що завгодно», — відзначив він, нагадавши, що акцизна марка має 18 ступенів захисту, але це не заважає її підробляти. Отже, підприємці, які виступили з протестом проти введення сертифікації товарів голограмними сертифікатами, а також «День», який їх у цьому підтримував, якщо ще й не перемогли, то принаймні отримали істотну відстрочку. Адже, за оцінками експертів, сертифікати з голограмами «коштуватимуть» кожному окремому підприємству від 200 тисяч до трьох мільйонів гривень, а додаткове річне фінансове навантаження на вітчизняний бізнес та економіку оцінюють у сотні мільйонів гривень.
Контракт на трансформатори
Відбулося підписання контракту між ВАТ «Запоріжтрансформатор», яке перемогло у тендері, та АК «Київенерго» на постачання двох силових трансформаторів потужністю 40 МВА кожний, напругою 110/10/10 кВ із системами охолодження та регулювання напруги під навантаженням. Трансформатори будуть встановлені на підстанції, яка призначена для електроживлення значної частини житлового масиву Позняки та районної котельні. Цей контракт вартістю 2,7 млн. грн. є складовою Проекту реабілітації та розширення централізованого теплопостачання Києва, який фінансується Світовим банком.
«Титанова» інвестиція
Виробник двоокису титану ДАК «Титан» (Арм’янськ, Крим) заявив про намір створити спільне підприємство з компанією інвестиційно-промислової групи Peter Hambro Mining, що працює на ринку виробництва двоокису титану і супутніх продуктів, — Occidental Titanium Co (Англія). Як повідомив генеральний директор «Титану» Євген Дмитрієв, з інвестором уже підписано меморандум про створення СП і тепер очікується рішення Кабінету Міністрів. Компанія розраховує протягом півроку провести реєстрацію і отримати половину інвестицій, а впродовж року повну суму — близько $60 млн. Усього для проведення модернізації і розширення виробництва «Титану» необхідно $100 млн. iнвестицій. Президент України Леонід Кучма доручив вивести Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат (Житомирська область) із складу ДАК «Українські поліметали» та приєднати його до «Титану» для створення вертикально інтегрованої компанії з виробництва двоокису титану. Однак, за словами Є.Дмитрієва, «Титан» звернувся в «Українські поліметали» із проханням одержати дозвіл прямо вести переговори й укладати контракти з Іршанським ГЗК з приводу ціни і поставок ільменітового концентрату.
Достроковий викуп
Державне територіально-галузеве об’єднання «Південно-Західна залізниця» здійснило перший достроковий частковий викуп облігацій у їхніх власників на суму близько 14 млн. грн. Андеррайтером і платіжним агентом випуску виступає Укрсоцбанк. Наступний достроковий частковий викуп облігацій у їхніх власників здійснить емітент у період із 21 по 26 лютого цього року. Раніше повідомлялося, що ПЗЗ розмістила понад 80% емісії облігацій із запланованого до розміщення обсягу номінальною сумою 500 млн. грн. Випуск передбачає щомісячну виплату купона за ставкою 12% річних. Облігації гаситимуть рівномірно щомісячними траншами з січня 2004 року по травень 2006 року.
У кредитних спілок — поповнення
Держкомісія з регулювання ринків фінансових послуг занесла до реєстру фінансових організацій інформацію про отримання сімома новоствореними кредитними спілками статусу юридичної особи. До реєстру занесено «Ключ до успіху» (м. Запоріжжя), «Азов-Кредит» (смт Приазовське Запорізької обл.), «Поділля» (м. Вінниця), «Агропромкооперація» (м. Первомайськ Миколаївської обл.), «Довіра» (м. Чортків Тернопільської обл.), «Компаньйон» (м. Кремінна Луганської обл.), «Імперія» (м. Черкаси). Раніше створені кредитні спілки повинні пройти перереєстрацію в Держфінпослуг із 8 грудня 2003 року по 22 вересня 2004 року. За даними держкомісії, на початок грудня 2003 року в Україні діяло близько 850 кредитних спілок.
Український ноутбук
Корпорація «Квазар-Мікро» почала випускати нову модель ноутбука Senator 4000і на базі технології для мобільних персональних комп’ютерів Intel Centrino. Ноутбук має вагу 2,5 кг, товщину 29 мм і може працювати автономно від внутрішньої батареї 4,5 години. Він оснащений портами введення-виведення для відео (S-Video), для модема і мережного адаптера (USB 2.0, RJ11/RJ45), інфрачервоним портом (FIR), слотом для карт пам’яті (SD) і портом для підключення відеокамер, презентаційних проекторів (IEEE 1394). Вартість базової конфігурації ноутбука в комплектації з процесором Intel Pentium M з частотою 1,4 GHz і оперативною пам’яттю 256 Мб становить 7,991 тис. гривень.
Модернізація за корейським рецептом
Найбільший в Україні нафтопереробний завод «Укртатнафта» (Кременчук, Полтавська область) уклав контракт із LG International Corp. (Південна Корея) на розробку техніко-економічного обґрунтування своєї модернізації. Буде проаналізовано економічні показники діяльності компанії, а також структуру технологічних процесів. У 2003 році «Укртатнафта» скоротила переробку нафти в порівнянні з 2002 роком на 3,7% до 6628,6 тис. тонн. В модернізацію обладнання планується вкласти 195 млн. грн.