Обсяги використання поворотної пляшки нарощують
2009 року пивоварна компанія «Славутич», Carlsberg Group, повторно використала у виробництві близько 440 мільйонів скляних пляшок. Згідно з прес-релізом компанії, обсягу скла для виготовлення цієї тари цілком достатньо, аби покрити площу, яка дорівнює 80 квадратним кілометрам, або 1/10 території Києва. «Використання поворотної тари — це свідома позиція нашої компанії. Дана ініціатива дозволяє нам бути не лише економічно ефективнішими, а й соціально відповідальнішими. Ми впевнені, що проактивність виробників, а також послідовна політика держави в даному питанні сприятимуть подальшому зниженню техногенного навантаження на довкілля», — цитується в прес-релізі перший заступник генерального директора «Славутич», Carlsberg Group Юрій Бикоріз. У минулі два роки з початком активної співпраці з операторами тарного ринку зі збору та повернення скляної тари компанії, згідно з прес-релізом, вдалося збільшити частку поворотної пляшки на 10% у порівнянні з показником 2007 року і скоротити більш ніж на 2/3 потреби в закупівлі та постачанні нової пляшки, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».
Запорізьку установку пиловугільного палива випробують у квітні
Металургійний комбінат «Запоріжсталь» скоректував терміни початку холодних випробувань установки з виробництва пиловугільного палива (ПВП), перенісши їх із грудня минулого року на квітень поточного. Як повідомляється у прес-релізі підприємства, холодні випробування установки намічені на початок квітня, а випробування із завантаженням сирого вугілля та вугільного пилу планується провести на початку травня. Наразі закінчуються будівельні роботи, підрядчики почали монтаж млина та транспортерів, виготовлених німецькою фірмою «Кюттнер». Завершується монтаж бункерів для вугільного штибу та пилу, виробляється обшивка бункерної естакади спеціальними матеріалами. Паралельно ведуться електротехнічні роботи та підготовка до автоматизації процесів, прокладаються кабелі. «Впровадження установки із вдування ПВП принесе комбінату значний економічний і екологічний ефект, дозволить відмовитися від дорогого газу при виробництві чавуну», — констатується в прес-релізі. Економічний ефект від впровадження на «Запоріжсталі» установки ПВП, як очікується, становитиме 200—266 мільйонів гривень. Витрати на її будівництво окупляться за 1,5—1,8 року експлуатації.
Українська авіація поповнюється Боїнгами
Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» (МАУ, Київ) поповнила свій флот ще одним літаком Boeing 737-800. Як повідомила прес-служба перевізника, повітряне судно прибуло із заводу Boeing у Сієтлі та приземлилося у Державному міжнародному аеропорту «Бориспіль» (Київ) 20 лютого. Згідно з прес-релізом, літак пройшов офіційну процедуру реєстрації в Україні і отримав номер UR-PSC. «У рамках програми оновлення та розширення флоту авіакомпанії МАУ в квітні 2010 року до України прибуде ще один новий авіалайнер Boeing 737—800. Таким чином, на початку літньої навігації 2010 року кількість літаків цієї модифікації в парку МАУ досягне чотирьох бортів», — йдеться в повідомленні.
Торговельно-розважальна перспектива
Компанія Parkridge Retail Ukraine (Київ), яка належить британській Parkridge Holdings, вивчає можливість придбання землі в Києві та Одесі під будівництво торговельно-розважальних центрів (ТРЦ), повідомив керівний директор Parkridge Retail Ukraine Дмитро Сенніченко. «Нарешті, на тлі загального «падіння» ринку, а, особливо коректування надзвичайно інфлірованих (завищених. — Ред.), навіть у порівнянні з іншими ринками, цін 2007—2008 років на землю, ми почали вивчати можливості придбання майданчиків у столиці та Одесі», — сказав Сенніченко. При цьому, ще наприкінці 2008 років, Parkridge Retail Ukraine не планувала будівництво ТРЦ у Києві, пояснюючи це вирішення необгрунтовано завищеною вартістю землі. На думку Сенніченка, попит роздрібних операторів на великі якісні об’єкти почне поновлюватися в містах-мільйонниках не раніше 2013 року, «окрім Києва та Одеси, в яких ми чекаємо істотного зростання попиту вже до середини наступного року». Згідно із його прогнозами, відновлення попиту на якісні торгівельні площі в містах із населенням від 0,5 мільйонів до 1 мільйона жителів, варто очікувати в 2014—2015 роках.
«Важковагова» операція: алжирським металургам сподобалося українське устаткування
Провідне підприємство важкого машинобудування України — «Азовмаш» (Маріуполь Донецької обл.) — 2010 року поставить металургійному комбінату у м. Аннаба (Алжир) конвертер ємністю 60 тонн. Як повідомили у прес-службі «Азовмаша», контракт на постачання конвертера, вартість якого не розголошується, був укладений у лютому поточного року. У прес-службі нагадали, що з 2008 року «Азовмаш» почав модернізацію цеху меткомбінату в Аннабі, в якому були встановлені японські конвертери. «2008 року ми поставили один конвертер ємністю 60 тонн, який встановлено замість японського устаткування. Замовник задоволений його якістю, що й зумовило нове замовлення», — зазначили в прес-службі. «Інтелектуальна та виробнича база нашого підприємства дозволяє нам упевнено конкурувати на ринку металургійного устаткування з німецькими, австрійськими та російськими компаніями», — цитують у прес-службі президента «Азовмаша» Олександра Савчука.