У Флоренції відкрилася виставка «Людина Відродження. Мистецтво між розумом і красою», присвячена 600-річчю великого гуманіста епохи Відродження Леона Баттісти Альберті, повідомляють РІА «Новости». У залах старовинного Палаццо Строцці представлено близько 170 картин, скульптур, креслень, ювелірних виробів і манускриптів, зокрема витвори самого Альберті і його геніальних сучасників і послідовників Донателло, Беато Анджеліко, Боттічеллі, Філіппо Ліппі. Експонати були доставлені у Флоренцію з музеїв Італії, Франції, Великої Британії і США, а також із приватних зібрань численних нащадків Альберті.
У центрі експозиції фігура самого Альберті, який за багатогранністю інтересів, що охоплювали гуманітарні й точні науки, економіку, філософію, поезію, музику, живопис, скульптуру, архітектуру, був зразком ідеальної «ренесансної особистості», яку можна порівняти лише з Леонардо да Вінчі. Пристрасний шанувальник античності, Альберті створив «Опис міста Рима» і склав першу топографічну карту Вічного міста, а потім написав знамениті трактати «Про живопис», «Про статую» і «Десять книжок про архітектуру», які значно вплинули на формування культури Відродження.
Представник венеціанської гілки нащадків великого майстра Дуччо Альберті заявив: «Ця виставка готувалася декілька років, і одним із головних її достоїнств є те, що глядачі зможуть повністю зануритися в епоху раннього Відродження, коли у Флоренції жив і творив наш геніальний предок. Нас відділяють від нього 13 поколінь. Я б сказав усього 13 поколінь, тому що ідеї Альберті не просто живі, вони потрібні нам сьогодні. «Людина, — говорив він, — народжується не для того, щоб жалюгідно існувати в бездіяльності, а щоб працювати над великою і грандіозною справою».