Екс-президент України, народний депутат Леонід Кравчук вважає, що кандидат на посаду прем’єр-міністра має «досить шансів» для затвердження. В інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна він послався, зокрема, на інформацію про консультації Кінаха з парламентськими фракціями і депутатськими групами, якою він володіє. «Більшість депутатів усвідомлюють одну просту річ: уряд є неповноцінним, якщо він не сформований за всіма законами Конституції». Крім того, фракції, що відправили уряд Ющенка у відставку (а таких більшість), не захочуть показуватися в негативному освітленні напередодні виборів. «Засоби масової інформації і багато інших політиків» зроблять усе, аби звинуватити ці фракції в тому, що вони, відправивши один уряд у відставку, не змогли затвердити інший». Ще одним аргументом на користь такої точки зору, на думку Леоніда Кравчука, є те, що в Україні немає «великої лавки прем’єрів».
Відповідаючи на запитання з приводу того, скільки депутатів може проголосувати за затвердження Кінаха на посаді глави уряду, Леонід Кравчук сказав: «Не знаю. Це не має значення. Головне, щоб він набрав необхідну кількість, бо в нас набирали і 330 голосів, а потім, десь через півроку, з’ясовувалося, що в них немає й 20». Він також зробив припущення, що фракція комуністів може частково проголосувати за цю кандидатуру, бо Кінах «не заангажований у будь-яких олігархічних кланах, а також ніколи не висловлювався критично або гостро проти комуністів».
Стосовно ж правих, то фракції НРУ і ПРП вже заявили, що голосувати за Кінаха не будуть. Про це після зустрічі з кандидатом заявили Сергій Терьохін та Геннадій Удовенко. Останній, проте, вважає президента УСПП «гідним кандидатом у прем’єри».
Заступник голови Верховної Ради Степан Гавришин вважає, що кандидат може набрати «від 228 до 237 голосів навіть без підтримки комуністів». На думку Гавришина, ситуація в парламенті сприятлива для затвердження прем’єра. Він стверджує, що на даний момент там існують три силові вектори. Центристські фракції: СДПУ(о), Демсоюз, «Регіони України», «Солідарність», «Трудова Україна» і ПЗУ — однозначно підтримують Кінаха. Другий вектор: НРУ, УНР, «Реформи-Конгрес» і «Батьківщина» не підтримують його. На думку Гавришина, така позиція «не є державною, позаяк тільки гальмує процес реформування та інтеграції в Європу». Що стосується третьої сили — комуністів, то «хоч вони й не визначилися, але видали невеликий аванс». На думку Гавришина, «комуністи можуть визначитися навіть безпосередньо перед голосуванням».
Що ж до самого Анатолія Кінаха, то вчора він заявив «Дню», що готовий до будь-якого повороту подій, і навіть якщо парламент за нього не проголосує, він не побачить у цьому ніякої особистої трагедії, а «поставиться до цього філософськи».
Шанси на те, що сьогодні Україна одержить прем’єра, а не філософа, дуже великі.