Українські дипломати й фахівці-міжнародники матимуть місце для неформального спілкування. Це стало можливе після відкриття Дипломатичного клубу, перше засідання якого відбулося позавчора в рамках святкування 90-річчя дипломатичної служби України. Клуб було створено з ініціативи засновника Фонду «Open Ukraine», міністра зовнішніх справ Арсенія Яценюка. Який, до речі, брав участь у відкритті Дипломатичного клубу вже як голова Верховної Ради України. Перше засідання відбулося в арт-кафе «Sky» на території PinchukArtCenter, трьох екс-міністрів закордонних справ — Анатолія Зленка, Бориса Тарасюка і Костянтина Грищенка, а також пані Лідії Шульгіної, невістки першого міністра закордонних справ Олександра Шульгіна (1917— 1918), а також, за присутності екс-президента України Леоніда Кучми.
Подякувавши меценату Віктору Пінчуку «за його підтримку практично всіх глобальних ініціатив, які покращують зовнішній імідж України, які роблять Україну просто красивішою і кращою», Яценюк сказав наступне: «Ми довго думали і прийняли рішення зробити дипломатичний клуб. Як на мене, це один з існуючих у кожній світовій та європейській країні інструментів дискусій, можливість для обміну досвідом, спілкування, а також можливість запрошення до України колишніх міністрів закордонних справ, починаючи з G7 чи G8 і закінчуючи світовим простором. Можливо, і майбутніх міністрів закордонних справ, видатних політичних діячів, представників неурядових організацій. Це повинен бути серйозний майданчик для обміну думками і додаткового українського промоушена у світі. Думаю, що ця ініціатива матиме продовження. Щиро сподіваюся на те, що кожен із присутніх долучить декілька важливих і серйозних експертів та видатних діячів для того, щоб ми розвивали власне бачення, власну думку і щоб це стало ще одним інструментом розвитку України».
Яценюк висловив сподівання, що цей клуб стане тим місцем, де можна бути знайти взаєморозуміння і бути корисним нашій державі.
Корифей української дипломатії, екс-міністр Анатолій Зленко гаряче підтримав ініціативу Яценюка. При цьому він зазначив, що давно виношував таку ідею і вносив її на розгляд Президента. «Я виходив з необхідності того, щоб ми дійшли до того рівня, коли треба якось згуртуватися. По-перше, дипломатичний закордонний корпус надзвичайно широко представлений. По-друге, нашій українській дипломатії і політичній еліті було б непогано мати відповідне місце, якийсь майданчик для обміну думками», — сказав Зленко. Водночас він висловив побажання, щоб клуб працював на постійній основі, а не від події до події. Посилаючись на досвід відвідування багатьох дипломатичних клубів у різних країнах, екс-міністр запропонував Яценюку знайти окреме приміщення, щоб таким чином перетворити роботу нашого Дипломатичного клубу на повсякденну, на серйозний осередок ведення дипломатичної роботи. «Якби ми створили свій дипломатичний ресторан, як це робиться в інших країнах, ми б цим збагатилися. Я вважаю, що за роки незалежності ми накопичили великий досвід. Нам є чим поділитися — і успіхами і недоліками», — наголосив Зленко. Він вважає, що цей майданчик може бути використаним для знаходження консенсусу при реалізації зовнішньополітичних пріоритетів, а також для поширення ідей європейської, євроатлантичної інтеграції, які на сьогоднішній день є актуальними і стоять на порядку денному.
Екс-міністр Борис Тарасюк, назвав прекрасною ідею заснування клубу. Він висловив сподівання, що Дипломатичний клуб буде не лише закритим зібранням фахівців, політиків, політологів, а й своєю діяльністю сприятиме тому, щоб українське суспільство краще розуміло сутність української зовнішньої політики.
Екс-міністр Костянтин Грищенко також назвав важливою ініціативою заснування клубу. На його думку, клуб стане інструментом створення консенсусу на зовнішньополітичній арені. Екс- міністр висловив сподівання на те, що клуб буде неформальним, що дозволить кожному висловлювати свою думку й це не буде обов’язково цитуватися. «Це має бути виробленням професійного підходу до тих викликів, перед якими стоїть наша — наголосив Грищенко. Він також закликав майбутніх членів говорити в цьому клубі про все що завгодно, залишаючись при цьому друзями і поважаючи професіоналізм і людські якості кожного.
«Я сподіваюсь, що незалежно від політичних перипетій ми будемо підтримувати того, хто заснував цей центр, розуміючи, в чому є довгострокові інтереси нашої держави, хоч би які були політичні розбіжності всередині», — підкреслив Грищенко.
Екс-президент Леонід Кучма назвав заснування клубу хорошим почином. На його думку, українські міністри мають колосальний дипломатичний досвід. «Якщо цей досвід залишиться лише при них, це буде вина всіх, і насамперед — МЗС», — зазначив він. І при цьому екс-президент додав, що цей досвід має бути використаним і клуб дійсно має бути дискусійним.