Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Олександр Ткаченко довів свою повну адекватність ситуації

23 вересня, 1998 - 00:00

ВР надаватиме методичну допомогу, проводитиме на місцях навчання для керівників рад. З цією метою місцеві керівники повинні знайти у себе фірму чи підприємство, які є еталоном економічного відродження, а колеги з інших областей приїдуть вивчати досвід. О.Ткаченко вже попросив організувати семінар на Чернігівському пивзаводі та Київському — «Оболонь», щоб вивчити відмінності процесу акціонування.

Спікер звернув увагу і на негативне явище — передання іноземцям підприємств державного значення: Запорізьким м’ясокомбінатом, наприклад, заволоділи заокеанські власники, а Запорізьким молокозаводом — естонці. Цьому сприяли деякі, як висловився спікер, місцеві «керівнички».

А в тютюновій промисловості взагалі 93% продукції випускають спільні підприємства: «Дим і болячки залишаться в Україні, а гривня пливе за кордон», — виголосив О.Ткаченко.

Ще підступнішими виявилися цигани. Користуючись бездіяльністю місцевої влади, вони продають наркотики нашим дітям, хоча їхні власні дурману не вживають.

Особливу увагу спікер звернув на сільське господарство. Щоб кукурудза і картопля не пішли під сніг, він закликав командування військових частин та керівників підприємств організувати підлеглих на збір урожаю, забезпечити себе на зиму продуктами. Самі ж місцеві ради, на думку Голови ВР, могли б ефективніше використовувати свої угіддя, треба створити при радах підсобні господарства, розробити для них пільгову систему оподаткування. Зазначимо, що спікерові часто закидають звинувачення в «старомодності» його поглядів та пропонованих заходів. «День» категорично не погоджується з цим. Ми вважаємо, що пан Ткаченко — найадекватніша ситуації людина. Дійсно, якби в економіці й особливо в сільському господарстві відбулися якісь реформи, можна було б казати про певне відставання спікера від часу. А оскільки зрушень нема, то пропозиції пана Ткаченка виглядають дуже доречними.

Щоб місцеві керівники могли на практиці використати пропоновані рецепти, кожному з собою дали текст промови спікера. А сам він нагадав, що генеральний стратегічний план виходу з кризи викладено в його виступі на святкуванні 7-ї річниці Незалежності.

Щоб «відділити зерна від плевел», О.Ткаченко пояснив і своє ставлення до виконавчої влади. За результатами подолання кризи треба буде ще подивитися: чи треба міняти весь уряд, чи окремих міністрів. Але не можна допустити, щоб зима збіглася в часі з боротьбою за міністерські портфелі. Та й бюджет треба комусь готувати...

№181 23.09.98 «День»

При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

В’ячеслав ЯКУБЕНКО, «День»
Газета: