Як ви ставитеся до адміністративної реформи, початої відповідно до указу Президента?
Олена ГРЕЧАНІНОВА, аналітик ЗАТ «Альфа Капітал»:
— Якщо реформа буде вдалою, тобто досить агресивною, і дійсно буде урізано державне втручання в економіку шляхом скасування частини державних інституцій, то це, природно, позитивно позначиться на ринку капіталів, на інвестиційній діяльності і діловій активності в країні. Щодо прийнятих указів, то з ними я ще не мала можливості ознайомитися.
Іван МІСЮРА, завідувач відділом соціального захисту Незалежної профспілки гірників України:
— Я висловлю свою особисту думку, хоча з нею, можливо, погодиться і голова профспілки. Адміністративна реформа потрібна, і проти неї ніхто не буде протестувати. Але вливати Міністерство вугільної промисловості в Мінтопенерго на даному етапі було б недоцільно. Вугільна промисловість тільки звелася на ноги — до минулого року йшло падіння обсягів виробництва, продуктивності праці, якості вугілля, економічних показників. Цього року трохи стабілізувалася робота. Щось налагодилося із фінансуванням, пішла оплата за видобуте вугілля, зокрема, від металургів. І в цьому чимала заслуга міністерства. Ми це вже проходили: 80-го року міністерство розганяли. І отримали падіння, погіршення всіх показників. Довелося відновлювати.
Іван ПЛАЧКОВ, в.о. міністра енергетики:
— Глава створюваного за указом Президента про адміністративну реформу Мінтопенерго займатимуться перспективами атомної, теплової енергетики, добувних галузей, відносинами із зарубіжними країнами — займатися вже суто стратегічними питаннями, — сказав І.Плачков Інтерфаксу-Україна. Однак, на його думку, в процесі реорганізації структури міністерств важливо зберегти цілісність енергетичної галузі. «Все ж структуру треба було створити таку, щоб енергетика, як атомна, так і теплова, враховуючи концентрованість коштів, які проходять через енергоринок, мала спільне єдине керівництво», — підкреслив І.Плачков.