Цього тижня безліч українців — хто біля екранів телевізора, а хто й безпосередньо в самих Афінах — уболівають за наших спортсменів. І їхні перемоги в Афінах — чи ненайприємніші події за увесь тиждень. Про інше — хороше чи погане — у щотижневій рубриці «Дня».
Євген САВЕЛЬЄВ , професор, завідувач кафедри міжнародної економіки, фінансово-кредитних відносин і маркетингу, проректор Тернопільської академії народного господарства, віце- президент Академії економічних наук України:
— Хороше для мене — це, перш за все, те, що отримав грант на 2004—2007 навчальні роки спільний європейський проект Tempus Tacis вартістю близько 500 тисяч євро з використання стандартів Європейського Союзу в підготовці фахівців з міжнародного туризму (EU Standards in Teaching International Tourism Economics). До складу консорціуму проекту входять: наша академія, Житомирський національний технологічний університет, Київський міжнародний університет, Технологічний університет Західної Македонії (Греція), Політехнічний університет Каталонії (Іспанія). Цей проект для академії є дуже важливим, тому що ми вже другий рік розвиваємо англомовні програми підготовки бакалаврів і магістрів з міжнародного туризму. З цього навчального року на цих програмах виявили бажання навчатися іноземні студенти.
Ще одна приємна подія в академії — студент ТАНГ Роман Гонтюк виграв срібну медаль з дзюдо (у ваговій категорії до 81 кг) на Олімпійських іграх в Греції. Перед від’їздом на Олімпіаду я йому та його тренеру від академії, старшому викладачеві кафедри спорту Роману Циквасу, бажав успіхів, і мої побажання збулися.
Як економіст, я слідкую за економічними процесами в Україні та світі й можу вказати як на хорошу тенденцію на те, що на тлі цінових коливань, особливо на нафтопродукти, Національний банк, не зважаючи на обвинувачення в недостатній гнучкості режиму валютного курсу, в цілому продовжує утримувати status quo на національному валютному ринку.
Є й в особистому житті хороші події. Серед них — від’їзд до США старшого внука Євгена, який виграв грант за програмою «майбутній лідер» (Flex) на річне навчання у 11-му класі. Хочу сказати бізнесменам і адміністраторам: у Штати поїхали за програмою «майбутній лідер» кілька сот дітей. Уже сьогодні полюйте за ними, інакше запізнитеся — за мозками українців успішно полює закордон.
Для мене поганим є те, що не можу дочекатися від жодного з 26 претендентів на місце президента України ясного довгострокового бачення розвитку економіки країни.
Борис ДЄДОВ , художник-дизайнер, член Національної спілки художників України, Чернігів:
— Найкраща подія тижня, що минає, — затвердили проект пам’ятника мученикам Михаїлу, князю Чернігівському, та боярину його Феодору. Проект пам’ятника належить народному художнику України Анатолію Гайдамаці та архітекторовi Володимиру Павленку, які перемогли в конкурсі на кращу проектну пропозицію. Пройшло громадське обговорення, вирішили, що місцем його розташування стане центр міста — територія біля міськради.
Ігор ПЕЛИХ , тележурналіст (ICTV):
— «Погане» сталося не скільки в моєму житті, скільки в житті мого сина — цього тижня після літньої перерви йому довелося йти в дитячий садочок. У нього настрій пропав ще до заїзду на територію садочка. Невтішними є й результати, які показує збірна України з футболу та «Динамо» (Київ). Чи зміниться щось на краще? Погано, що ще довго чекати до виборів президента країни. Добре, якби все відбувалося в один день: і агітація, і вибори... А так дивишся на людей і бачиш, як усі переживають і чогось бояться.