Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Промені збереженої графіки

8 листопада, 2002 - 00:00

Майже сорок художників взяли участь у першій виставці-конкурсі імені Георгія Якутовича, що позавчора відкрилася в Музеї книги і друкарства України.

Акція розпочалася одразу після завершення виставки самого майстра, визнаного класика українського мистецтва. Чималенький зал музею, на жаль, не вмістив усіх експонатів, адже їхня кількість і так перевищує сім десятків... Конкурс започатковано секцією графічних мистецтв Київської організації Національної спілки художників України у цьому році. Запланована періодичність — раз на два роки. До участі запрошуються митці Києва — члени НСХУ. Кращі твори визначаються у трьох номінаціях: книжкова графіка, станкова графіка та оригінальна графіка. Всі учасники отримують дипломи різних ступенів, а переможець матиме право на безкоштовну виставку впродовж наступних двох років у залах Київської організації НСХУ.

Центральним полотном експозиції є «Вчитель» за авторством Андрія Чебикіна, на якій він зобразив Георгія Якутовича (шовкодрук). Легкі впевнені штрихи створюють відчуття простору та чистоти. Від нього по обидва боки розтікається кількаповерховий ланцюжок конкурсних робіт. Одразу привертає увагу масштабне полотно «Топір, топір...» Фантастична пластика, справжній неповторний колорит, що мовби переносить у простір Карпат та естетики «Тіней забутих предків». Насправді, це позаконкурсна робота, бо її автором є сам Г. Якутович, який, до речі, мав співробітництво з С. Параджановим у створенні згаданого фільму.

Ігор ОСТРОВСЬКИЙ, «День»
Газета: