Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Сергій ГОЛОВАТИЙ: Захід має об'єктивно оцінити, що серед кандидатів на пост президента України є цікаві альтернативи

17 квітня, 1999 - 00:00

«Для розвитку демократії в Україні буде краще, коли Леоніда Кучму не буде переобрано», — заявив у своєму виступі на засіданні Тристоронньої комісії у Вашингтоні народний депутат України, президент Української правничої фундації Сергій Головатий. Перемога Кучми зовсім не означатиме перемогу демократичного процесу в Україні — бо він продовжить профанацію самих ідей реформ і демократії в очах людей, адже очолювана ним слабка та корумпована влада нездатна зробити вибір між польською та білоруською моделями розвитку суспільства. І тому Захід мав би об'єктивно оцінити, що серед потенційних кандидатів на пост президента в Україні існують цікаві альтернативи як зліва, так і справа. В інтересах Заходу було б продовжити тиск на українське керівництво. На цей виступ, за словами самого Головатого, була дуже неоднозначна реакція, — від «браво» до повного несприйняття. Серед тих, хто справді зацікавився, були, зокрема, Генрі Кіссінджер, колишній міністр економіки ФРН Отто Граф Ламбсдорф. Серед тих, хто був опонентом Головатого — Збігнєв Бжезінський, один з ініціаторів ідеї підтримки України Сполученими Штатами та західним світом за будь-яких умов.

У будь-якому разі, стверджує Головатий, завдяки цьому виступу Тристороння комісія відтепер значно більше уваги приділятиме Україні, «українське питання» вперше за 25 років існування комісії твердо увійшло до її порядку денного.

Як заявив «Дню» Головатий, і тоді, і тепер він не боїться публікації свого виступу в українській пресі, а навпаки — бажає, щоб він не виглядав як продукт «для зовнішнього користування» й хоче, щоб із ним ознайомилася й українська громадськість. Саме тому він і звернувся до «Дня».

Текст виступу народного депутата Сергія Головатого — на сторінці "День планети"

Газета: