Хоча офіційно проект бюджету Верховна Рада отримає, як очікується, 5 червня, багато парламентарів з ним уже ознайомлені. За повідомленням депутата Сергія Терьохіна, уряд передбачає ліквідувати бюджетні асигнування на пільги. Тоді як парламент ухвалив у першому читанні лише десяту частину того, що пропонує скасувати уряд. Це призведе, на думку Терьохіна, до величезного прихованого дефіциту бюджету.
Нагадаємо, що за підрахунками уряду, вартість цих пільг - 17,5 млрд. гривень, яких у бюджеті немає. А парламент ліквідував (та й то тільки в першому читанні), в основному, транспортні пільги для 17 категорій працюючих громадян, що навряд чи зекономить бюджету навіть соту частину цієї суми.
За коментарями кореспондент "Дня" звернувся до міністра соціального захисту населення, народного депутата Петра Овчаренка. "Пільги обов'язково, незважаючи ні на що, будуть упорядковані. Це стосується, насамперед, державних службовців, але в жодному разі не інвалідів, ветеранів, чорнобильців та інших соціально незахищених верств суспільства". На пряме запитання кореспондента "Дня", чи можливе прийняття бюджету за збереження всіх пільг, міністр однозначно відповів: "Ні, неможливе".
За інформацією бюджетного комітету ВР, два податкових закони (про ПДВ і про податок на прибуток підприємств) зменшить дохідну частину бюджету більш ніж на 1 млрд. гривень. Отже, без значного урізання витратної частини, та ще за певних рамок дефіциту, збалансувати бюджет буде неможливо. Це означає, що війну за ліквідацію пільг буде продовжено. Мабуть, уряд має шанс її виграти. Якщо депутати не погодилися на урізання пільг своїм виборцям, то, можливо, виявляться піддатливішими коли справа торкнеться їхніх особистих інтересів. Уже торкнулося: як відомо, днями Мініфін заморозив виплату депутатам зарплати.