Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Бажаючих йти «по етапу» немає

Куніцин пропонує Грачу відзвітувати разом
20 червня, 2001 - 00:00

Вівторок напередодні сесії кримського парламенту (див. «День» за 19 червня, «Хтось «піде по етапу?») видався багатим на заяви різних політичних сил. Рада міністрів Криму, розглянувши на позачерговому засіданні питання про винесення на порядок денний її звіту, опублікувала заяву, в якій зазначається, що Президія Верховної Ради Криму звіт уряду не включала до порядку денного до червня 2001 року через те, «що цей проект не може бути розглянуто на пленарних засіданнях Верховної Ради до сформування нового складу Ради міністрів Автономної Республіки Крим». Очевидно, депутати були цілком упевнені в тому, що уряд усе ж пішов у відставку. «На підставі цього висновку, — йдеться в заяві далі, — цей проект не було відіслано для проходження процедури попереднього розгляду, внаслідок чого проект не було розглянуто постійними комісіями, не було визначено співдоповідачів, і, таким чином, Раді міністрів Автономної Республіки Крим не було надіслано (до включення до порядку денного питання) зауваження або пропозиції щодо доопрацювання проекту. У зв’язку із цим, з урахуванням висновку головної комісії із законодавства, законності, правопорядку та військових питань, в якому пропонується роботу Ради міністрів Автономної Республіки Крим за результатами звіту за 2000 рік визнати незадовільною, вважаємо за необхідне підготовити новий проект постанови, щодо якої має бути дотримано встановленої Регламентом Верховної Ради Автономної Республіки Крим процедури проходження й узгодження. При цьому висновки та пропозиції щодо проекту мають бути аргументовані й підтверджені фактами».

Більше того, Рада міністрів запропонувала заслухати звіт про роботу не серед літа, а у вересні і… разом зі звітом Президії Верховної Ради, оскільки в травні цього року Президент критикував у Сімферополі недоліки й виконавчої, й представницької влади автономії.

У разі відмови Президії Верховної Ради повернути проект на доопрацювання, Радмін запропонував своєму голові Сергію Куніцину «не виступати зі звітом 20 — 22 червня на пленарному засіданні Верховної Ради». Як вчинить Верховна Рада в цьому разі — невідомо, це з’ясується лише після відкриття сесії, якщо вона матиме місце.

У свою чергу опублікував заяву й Постійний представник Президента України в Криму Анатолій Корнійчук. Він стверджує, що «сьогодні, коли фактично закладається благополуччя республіки: йде збирання багатого врожаю зернових, йде добре підготовлений курортний сезон, низка безвідповідальних політиків надто захопилася своїми політичними іграми. Дедалі частіше можна почути погрози й поширюються чутки про відставку уряду Криму, мусуються розмови про нікому з кримчан не потрібні політичні й міжнаціональні конфлікти.

Приміром, на прес-конференції 15 червня цього року депутат Верховної Ради Криму В.Тутеров, коментуючи ситуацію, що склалася навколо уряду Криму, заявив, що нібито мною було сказано: «Хлопці, ви заблукали! Силовики з нами. Підете всі по етапу разом iз Горбатовим і Миримським. Я вам це забезпечу». Дійсно, розмова з депутатом В. Тутеровим у мене була, однак він доніс її до громадськості у спотвореному вигляді. Ні прізвище народного депутата України В.Горбатова, ні прізвище народного депутата України Л.Миримського мною в цій розмові не згадувалося.

Тому, шановний колего В.Тутеров, не приписуйте мені свої особисті вигадки або умовиводи щодо того, хто і з ким має «йти по етапу». Я абсолютно упевнений, що ті, хто порушує закон, хто обкрадає державу та народ, рано чи пізно будуть покарані».

Про те, як пройшла сама сесія й чи піде після неї хтось «по етапу», «День» повідомить у наступному номері.

ДО РЕЧІ

Леонід Кучма твердо переконаний у необхідності забезпечення стабільної влади у Криму, в тому числі виконавчої, для досягнення позитивних результатів у соціально-економічному розвитку регіону. Про це він заявив на зустрічі з головою Ради міністрів Криму Сергієм Куніциним, повідомляє прес-служба глави держави. Кримський прем’єр проінформував Президента про соціально-економічну ситуацію, початок жнив, хід курортного сезону на півострові. Крім цього, зачіпалися питання виконання доручень Президента за підсумками наради з питань облаштування депортованих кримських татар та їх інтеграції в українське суспільство та візит у Крим делегації Санкт-Петербурга для налагодження двосторонньої співпраці, повідомило агентство Інтерфакс-Україна.

Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь
Газета: 
Рубрика: