Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

28 жовтня, 2009 - 00:00

Сім смертей на Тернопільщині медики пов’язують із грипом

Хоча в Україні загалом епідемію на грип і гострі респіраторні вірусні захворювання очікують із листопада, на Тернопільщині офіційно її оголосили ще тиждень тому, оскільки різко збільшилася кількість хворих із симптомами ГРВІ. Зокрема, у Тернополі, порівняно із середньотижневим показником в аналогічні періоди за останні вісім-десять років — у два рази. На сьогодні показник захворюваності становить 268 осіб на 10 тисяч населення. Втім, найжахливіше те, що на Тернопільщині від грипу померло семеро осіб. «Ті випадки смертей ми пов’язуємо із захворюванням вірусного походження. Це були люди у розквіті сил віком від двадцяти до сорока років. Щодо ідентифікації вірусу, то це дуже непросте завдання в наших умовах, хоча ми всі заходи для цього здійснюємо. Усі зразки аналізів, які матимуть ріст вірусів, обов’язково будуть ідентифікувати в трьох провідних лабораторіях нашої держави — в Одесі, Києві, Донецьку, а також у Лондоні», — поінформував під час прес-конференції начальник головного управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Богдан Ониськів. Ускладнює визначення збудника й те, що на час взяття лабораторного матеріалу пацієнти вживали медикаменти. Як зазначив Богдан Ониськів, не виключена можливість інфікування вірусом A(Н1N1), повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.

На вершині оперного Олімпу — львів’янин

Десятиденний марафон конкурсу імені всесвітньо відомої оперної діви Соломії Крушельницької у Львівській національній опері закінчився нагородженням переможців, яких компетентне міжнародне журі під головуванням солістки Національної опери Марії Стефюк обрало з-поміж 96 учасників, котрі представляли 14 країн, та великим гала-концертом у Львівській опері. Серед вокалісток третю премію отримали Тетяна Ганіна, Катерина Стращенко (Київ), другу — Вероніка Коваль (Київ), першу — Алєксандра Кубас (Польща). Серед чоловіків третю премію «виспівали» Андрій Гонюков (Київ), другу — Євген Орлов (Київ), першу — Дмитро Гришин (Київ). Гран-прі журі присудило солістові Львівської опери, лірико-драматичному тенору 33-річному Романові Трохимуку, який у третьому турі конкурсу співав партію Рудольфа в опері Джакомо Пуччіні «Богема». Подяку від Президента України отримав член журі — директор музею «Ла Скала» Ренато Гаравалья, який доклався до встановлення в Мілані погруддя Соломії Крушельницької. Гарним презентом для італійця стала й вишиванка — традиційна, вишита червоними і чорними нитками, чим італієць був дуже розчулений і пообіцяв, що часто її вбиратиме. Гала-концерт розпочав виступ італійця Антоніо Коріано, який заспівав українською молитву із опери Семена Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» «Страждали ми на чужині». Заспівав українською й американець Холліс — арію Остапа з «Тараса Бульби» Миколи Лисенка. Й цей солоспів дуже сподобався публіці. Гала-концерт зібрав повну глядацьку залу. Привітати переможців прибули міністр культури та туризму Василь Вовкун та директори оперних театрів з Харкова, Одеси та Дніпропетровська. А міністр культури привселюдно взяв слово із володаря гран-прі Романа Трохимука, що той ніколи не залишить Україну, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Боротися з хабарниками допоможе інтернет

Новітні інформаційні технології приходять на допомогу правоохоронцям, котрі займаються боротьбою з корупцією на Кіровоградщині. «Антихабар» (www.antihabar.kr.ua) — таку назву має перший антикорупційний сайт, який відкрило управління з боротьби з організованою злочинністю УМВС України в Кіровоградській області. На думку організаторів, сайт покликаний сприяти запобіганню корупції та боротьбі з цим ганебним явищем, що загрожує національній безпеці України та основам демократичного устрою держави. Громадянам, котрі бажають анонімно повідомити про випадки корупції та хабарництва в своїх населених пунктах, варто лише заповнити готову форму й відправити повідомлення електронною поштою. УБОЗівці гарантують, що компетентні, спеціально навчені працівники уживатимуть заходи в відповідності до законодавства України, аж до порушення кримінальної справи, затримання чи арешту особи — хабарника чи корупціонера. Щоправда, залишається невідомим, чи зможуть запропонованою послугою скористатися мешканці віддалених сіл та райцентрів, куди інтернет іще досі не дійшов. А дехто навіть жартує, що для пенсіонерів, які бажатимуть взяти участь у боротьбі з корупцією, доведеться відкривати спеціальні курси комп’ютерного лікнепу. Наскільки ефективною виявиться інтерактивна форма боротьби з хабарницьким безладом, говорити поки що рано. Однак прецедент започатковано, й це вселяє надію в душі оптимістів, повідомляє Людмила МАКЕЙ, Кіровоград.

Газета: 
Рубрика: