Лідер демпартії Молдови — за широку коаліцію
Демократична партія Молдови виступає за створення якнайширшої, обов’язково демократичної коаліції в новому парламенті, заявив голова партії Маріан Лупу. «Внаслідок відомих причин ми не можемо піти на створення двосторонньої коаліції з комуністами. Демократична партія виступає, передусім, за співпрацю з партіями демократичної орієнтації і створення демократичної коаліції, що відповідає сподіванням виборців та нинішнім інтересам Республіки Молдова. Разом із тим потрібно враховувати ситуацію, що склалася в парламенті, і домагатися створення демократичної, але якнайширшої коаліції», — заявив М. Лупу вчора на брифінгу в Кишиневі. «В основу коаліції повинні бути закладені не торги навколо розподілу посад, а чіткі принципи, що відповідають національним інтересам Молдови», — додав лідер партії. Серед таких принципів він назвав налагодження відносин з Україною та Румунією, розвиток партнерства з Росією, початок переговорів щодо нової угоди з Європейським Союзом, відновлення відносин із МВФ, розслідування причин та наслідків безладдя 7 квітня, розробку антикризової програми. Демпартія отримала в новому парламенті 13 місць. Партія комуністів — 48 мандатів, три опозиційні партії — Ліберально-демократична, Ліберальна та Альянс «Наша Молдова» — разом мають 40 депутатських місць.
Штайнмайєр представив майбутній «тіньовий кабінет»
Жінкам належить більшість у новій команді, з якою міністр закордонних справ ФРН і кандидат у канцлери Німеччини від Соціал-демократичної партії Німеччині (СДПН) Франк-Вальтер Штайнмайєр збирається йти на вибори до бундестагу 27 вересня. Наймолодшій — усього 35 років. До «тіньового кабінету», який сьогодні представив Франк-Вальтер Штайнмайєр, увійшли десять жінок і вісім чоловіків. Саме їм, у випадку перемоги на виборах, належить обійняти федеральні міністерські посади. Лідер німецьких соціал-демократів так представив свою програму: «Ми не хочемо більше повторення минулого. Ми хочемо почати щось нове. У цьому суть нашої нової програми. Це робитиме нова команда. Її відмітні риси — компетентність та досвід». До «тіньового кабінету» Штайнмайєра не увійшла федеральний міністр охорони здоров’я Улла Шмідт через скандал щодо використання на відпочинку в Іспанії її службового лімузина, що був викрадений в Аліканті. Улла Шмідт, яка потрапила в епіцентр гучного скандалу, відмовилася від участі у виборах, щоб не підривати імідж СДПН.
Примирення за кухлем пива
Президент США Барак Обама стримав обіцянку й прийняв у себе учасників так званого расового скандалу, що розгорівся навколо темношкірого викладача Гарвардського університету. Голова Білого дому разом із віце-президентом Джо Байденом зустрівся з професором Генрі Гейтсом і поліцейським Кембріджського департаменту Джимом Кроулі «за кухлем пива». Нагадаємо, скандал стався, коли Кроулі затримав Гейтса за порушення громадського порядку. Сусіди професора, почувши гуркіт від його будинку, викликали поліцію, вирішивши, що хтось намагається виламати двері. Однак виявилося, що це сам Гейтс ніяк не міг її відчинити. Поліцейського, який прибув на місце випадку, професор облаяв, звинувативши в расизмі, й був затриманий — потім його відпустили. Так вони посварилися біля дверей професорського дому. Барак Обама назвав розмову, що відбулася в саду Білого дому, дружньою, розумною бесідою. Однак повністю відновити мир так і не вдалося. А Джеймс Кроулі так оцінив примирення за кухлем пива: «Ми погодилися з тим, що в кожного є своя думка, яку потрібно поважати. А взагалі, ми мало говорили про те, що сталося і більше обговорювали плани на майбутнє».