Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Кажанів шкода...

16 січня, 2009 - 00:00

Виявляється, для українських депутатів кажан — це не просто представник загону рукокрилих, а «діагноз для влади»... 14 січня українські парламентарії так і не проголосували за їхній захист. Хоча, по суті, жодна політична сила апріорі нічого не мала проти цього питання. Просто дуже вже хотілося зробити дрібну капость Президенту.

Фактично йшлося про черговий крок у рамках планомірного приєднання нашої держави до низки міжнародних документів, що відбувається в контексті європейської інтеграції України. Загалом з початку 2008 року Президент направив до парламенту 17 законопроектів такого плану. Зазвичай подібні законопроекти займають не більше хвилини часу. Вони ставляться на голосування і практично всі депутати, які перебувають у залі, натискають кнопку «за». Але цього разу депутати не упустили можливості поглумитися над Президентом. Замість того, щоб просто натиснути кнопку й перейти до важливіших справ, вони, які звикли жити у форматі нескінченного TV-шоу, почали записуватися на виступ і змагатися в дотепності.

— Сьогодні, коли Україна замерзає, коли перед Україною стоять такі виклики, коли люди залишаються без роботи, коли горе та відчай приходить у кожний дім, в Адміністрації Президента тепло, літають бджоли й необхідно захищати кажанів, — обурювався комуніст Сергій Гординенко.

Народний депутат із незакінченою біологічною освітою Тарас Чорновіл (фракція Партії регіонів) заявив, що не голосуватиме за цей законопроект, через «суто професійну причину»: не згадується там один дуже важливий для України вид кажанів — «балогононсний помаранчевий вампір».

Представники коаліції також вирішили зробити свій внесок у дискусію:

— Партія регіонів не має морального права не проголосувати. Бо кажан — це птах тіньового уряду, він любить темряву та сутінки. Тому я прошу — проголосуйте, — вставив свої п’ять копійок бютівець Володимир Яворівський.

Після такої бурхливої і «науково-аргументованої» дискусії депутати успішно провалили голосування. «За» проголосували 173 народних депутати. Проте потрібно визнати, що в провалі законопроекту є провина й голови Комітету з питань екології. Бютівець Анатолій Семинога дуже мляво та формально представляв цей закон.

Хоча насправді проблема серйозніша, ніж може здатися на перший погляд. Як уже писав «День», зараз червонокнижними вважаються лише кілька видів кажанів, тоді як захисту потребують усі види цих тварин, що розповсюджені на території України (на сьогодні в нас нараховується 27 видів з існуючих у Європі 900). Тому так важливо прийняти цей законопроект. Також екологи переконують: зникнення хоча б одного виду тварин призводить до порушення природної рівноваги, наприклад, зменшення кількості жаб призведе до зникнення лелек, а зникнення кажанів — до збільшення польових шкідників, якими вони харчуються. Тому, щоб зберегти біобаланс у природі й не дати зникнути кажанам, екологи наполягають на прийнятті законопроекту. Цього вимагає й один із пунктів Угоди про збереження кажанів у Європі, до якої Україна приєдналася 1999 року. Тепер вона діє в 45 європейських країнах, які зобов’язалися не вбивати цих тварин. Але в Україні ні в чому не винні рукокрилі стали жертвою політичних розбирань та пітьми неосвічених...

ТИМ ЧАСОМ

Депутати зробили вигляд, що відмовилися від канікул

Із 19 січня депутати не підуть на канікули, а працюватимуть у комітетах та фракціях, а також із виборцями. За відповідні зміни до календарного плану роботи Верховної Ради проголосувало 266 депутатів.

Зміни календарного плану передбачають роботу депутатів з 19 по 23 січня в комітетах та фракціях, а з 26 по 30 січня роботу з виборцями.

«Це означає, що Верховна Рада не йде на канікули, а працюватиме... Тобто ми не закриватимемо роботу Верховної Ради, а на наступній сесії ми закриємо попередню сесію і відкриємо нову», — заявив спікер Володимир Литвин.

Відповідаючи на звинувачення регіонала Олександра Єфремова, який пропонував працювати два подальші тижні в пленарному режимі, Литвин зазначив:

«Ви продемонстрували тут цинізм, бо в деяких людей квитки вже замовлені, але вони демонструють чистоту своїх рядів».

Як відомо, згідно з календарним планом, із 19 січня Верховна Рада повинна була піти на канікули. Наступна сесія парламенту розпочнеться 3 лютого.

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 
Рубрика: