Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Від української влади очікують послідовності

8 вересня, 2005 - 00:00

Віце-президент Світового банку (СБ) по регіону Європи та Середньої Азії Шігео Катцу вважає, що зростання економіки України в 2005 році може становити 5—6%. На його думку, динаміка економічного розвитку України багато в чому залежатиме від темпів проведення реформ і створення сприятливого інвестиційного клімату. Ш. Катцу повідомив, що під час свого візиту до Києва, який відбувався з 4 по 7 вересня, він провів низку коротких, але продуктивних зустрічей із керівництвом країни. За його словами, уряд України має амбіційну програму, але перед ним стоять «дуже багато складних завдань, які ще треба вирішити» в економічній і соціальній сфері.

Віце-президент СБ зазначив, що на розвиток української економіки впливають зовнішні чинники, зокрема зниження цін на товари українського експорту та зростання цін на паливо на світовому ринку, а також чинник тиску інфляційних процесів. У зв’язку з цим Ш. Катцу заявив, що «якнайважливішим завданням влади є послідовність заяв» і передбачуваність проведеної політики, оскільки це є передумовою для стабільного інтересу інвесторів до України. Віце-президент банку відзначив, що невпевненість у інвесторів сьогодні викликає тривала реприватизація, і наголосив на важливості дотримання верховенства права в країні. За його словами, українській владі необхідно прискорити реформи. При цьому Ш. Катцу зауважив, що СБ пов’язує виділення Україні позик із темпами та якістю реформ.

Крім того, він повідомив, що СБ згоден із позицією Міжнародного валютного фонду про підвищення гнучкості обмінного курсу та підтримує плани уряду зі вступу України до Світової організації торгівлі. При цьому він відзначив повільність реалізації інвестиційних проектів України і СБ. Як повідомлялося, зростання реального ВВП в Україні в липні 2005 року становило 2,4% порівняно з аналогічним періодом 2004 року, а за підсумками січня-липня — 3,7%.

Газета: 
Рубрика: