12 балів за реформи
Міністр освіти Василь Кремень вважає, що введення 12-бальної системи оцінювання в загальноосвітніх школах «повністю себе виправдало». На думку міністра, недоліком 5-бальної системи, яка на сьогоднішній день залишилася тільки в Російській Федерації, був «різкий розподіл на негатив і позитив». Це призводило до того, що близько 41 тис. дітей щорічно не переводили до наступного класу, повідомляє Інтерфакс-Україна. Також, підбиваючи підсумки 2001 навчального року, В. Кремень підкреслив важливість переходу на 12-річну середню освіту, вже повністю забезпеченого «як методично, так і методологічно» Академією педагогічних наук України. Міністр також повідомив, що АПНУ вважає за необхідне модернізувати і систему професіонально-технічної освіти шляхом створення на базі ПТУ професійно-технічних ліцеїв. З його слів, відповідна робота розпочнеться вже цього року, а надалі ці училища використовуватимуться для профільного навчання в старших класах у рамках 12-річної освіти. В. Кремень зазначив, що основним завданням АПНУ і Міносвіти є забезпечення продовження процесів модернізації в освіті. «Своїм головним завданням ми вважаємо перехід на особистісно орієнтовану педагогіку, тобто працю з учнем як з особистістю» — заявив він.
Семиноженко чинитиме в інтересах команди
Віце-прем’єр України Володимир Семиноженко хотів би продовжувати працювати на займаній посаді, незважаючи на обрання народним депутатом, однак зазначає, що це залежатиме від позиції Президента України Леоніда Кучми і політичного рішення блоку «За єдину Україну!». «Ви бачите, скільки завдань стоїть у гуманітарній сфері. Усі на півдорозі — проблеми соціальних, освітніх і наукових реформ. Усі їх важко перерахувати», — заявив він у вівторок у Києві в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна», додавши, що все розпочате у цих галузях необхідно доводити до кінця. При цьому В. Семиноженко відзначив, що реалізація всіх задуманих планів у гуманітарній сфері залежатиме «дуже серйозною мірою від фігури віце-прем’єра, який опікає гуманітарну, науково-технологічну і соціальну сфери».
У той же час В. Семиноженко готовий зробити будь-який крок, який пішов би на користь «командній співпраці» у рамках блоку «За єдину Україну!».
Безсмертний більше не представник Президента у парламенті
Як повідомила агентству «Інтерфакс-Україна» прес-секретар глави держави Олена Громницька, 15 квітня Президент України Леонід Кучма підписав указ про звільнення Романа Безсмертного від посади постійного представника Президента у Верховній Раді. За словами О. Громницької, таке рішення прийнято у зв’язку із закінченням терміну повноважень Верховної Ради третього скликання.
Роман Безсмертний працював постпредом глави держави у парламенті з грудня 1999 року. На момент виборів 1998 року він був членом Народно-демократичної партії. На виборах 2002 року пройшов до парламенту за списком блоку «Наша Україна» (№13), є також політичним координатором «НУ».
Українські школи «мінують» кожного дня
До органів внутрішніх справ щодня надходить декілька дзвінків із неправдивими повідомленнями про закладену вибухівку. Як повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на МВС, здебільшого, у таких повідомленнях говориться про мінування навчальних закладів. За минулу добу до органів внутрішніх справ надійшло три неправдивих повідомлення про можливі вибухи чи закладену вибухівку в Одесі і два — у Києві. «Замінованими» було названо три середні школи, технікум і ресторан. Співрозмовник агентства розповів ситуацію, що склалася у понеділок в Херсоні, коли до кабінету першого проректора педагогічного університету подзвонила дівчина і повідомила, що у центральному корпусі навчального приміщення закладено вибухівку. На час обстеження приміщення евакуювали 3 тисячі студентів та викладачів. Вибухонебезпечних предметів не знайшли.
Фермерських господарств побільшало. На 2 відсотки
Кількість фермерських господарств в Україні з початку 2002 року збільшилася на 1,8% й досягла 42,35 тис., повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Держкомстат. Найбільше господарств зафіксовано в Одеській — 5611, Миколаївській — 4437 і Дніпропетровській — 3337 областях, найменше — в Рівненській — 542, Чернігівській — 550 і Волинській областях — 573. У цей час у користуванні фермерів 2,631 млн. га сільськогосподарських угідь, що в середньому на одне господарство становить 62,1 га.
У складі журі міжнародного фотобієнале — призери фотоконкурсу «Дня»
Міжнародний фотоконкурс «Premfoto 2002» один раз у два роки проводять у румунському місті Орадя під егідою Міжнародної Асоціації фотографічного мистецтва (FIAP) і Фотографічної Асоціації Америки (PSA). Тема — вільна: експеримент у секціях чорно-біле та кольорове фото, слайди). Фотоклуб „Нуфарул», яким керують Стефан Той (A. FIAP) та Костянтин Данкоглу (A. FIAP), проводять конкурс уже вп’яте.
Цього року до складу журі входили: Янош Ейферт (Еs.FIAP, Угорщина), Георгій Лазарович (EFIAP, Румунія), Каролі Фелекі (Румунія), Сергій Бусленко (E. FIAP/s, Україна), Едуард Хитрий (A. FIAP, Україна). На конкурс надійшло понад 3500 робіт від 480 авторів із 51 країни. Серед нагороджених — автори з України — Володимир Найдух і Олександр Яременко — золота і срібні медалі FIAP у категорії чорно-біле фото, Євген Комаров — срібна медаль FIAP у категорії кольорове фото, Андрій Устинович, Микола Калитчук та Віктор Соколов — почесні дипломи FIAP у категоріях чорно-біле і кольорове фото. До речі, на торішньому міжнародному фотосалоні «Рівне-2001» В. Найдуха з Тернополя відзначили спеціальним призом від газети «День», а Є. Комаров з Ялти став призером одного з минулих фотоконкурсів «Дня». За підсумками фотоконкурсу 1 червня 2002 року в м. Орадя відкриється виставка, на яку будуть запрошені автори. Вони візьмуть участь у симпозіумі, присвяченому проблемам сучасної фотографії, — повідомляє Олександр ХАРВАТ .