Черномирдін заперечує експансію «Газпрому» в Україні
Посол Росії в Україні Віктор Черномирдін вважає, що не мають підстав твердження про те, що РФ в особі «Газпрому» намагається «підім’яти під себе газотранспортну систему України» як компенсацію боргів за енергоносії, передає Інтерфакс-Україна. Як підкреслив російський посол під час зустрічі з представниками Європейської бізнес-асоціації, «боргів немає, проведено реструктуризацію». Черномирдін відзначив, що Росія не проводить «жодної особливої політики» відносно України і не збирається шляхом збільшення інвестицій у країну намагатися згодом тиснути на її керівництво. «З нашої сторони жодної політики не буде», — підкреслив він. Черномирдін також нагадав, що за обсягом щорічних інвестицій в Україну РФ посідає тільки п’яте місце (близько $300 млн.). «Якщо ви вважаєте, що $300 млн. — це серйозні інвестиції, то я вас не розумію», — сказав посол. Вказуючи на можливість створення консорціуму із транспортування газу за участі України та Росії, В.Черномирдін зазначив, що РФ до такого консорціуму «ніхто не запрошував».
Новий договір щодо СНО необхідний, переконаний Колін Пауелл
Держсекретар США Колін Пауелл підтвердив, що адміністрація Джорджа Буша згодна з позицією Росії щодо необхідностi закріпити майбутні нові скорочення стратегічних наступальних озброєнь у відповідному двосторонньому документі. Як передає РІА Новости, про це пан Пауелл повідомив на слуханнях у сенатському комітеті в закордонних справах, де було порушене питання про нові стратегічні рамки у взаємовідносинах між Росією та США. «Ми чекаємо, що кодифікуємо ці рамки, й це буде юридично обов’язковим»,— повідомив Пауелл, за словами якого, зараз вивчається питання про «різноманітні способи, як це може бути зроблено». «Це може бути угода виконавчої влади, за якою обидві палати Конгресу, можливо, захочуть висловитися»,— зазначив держсекретар.
Хамід Карзай «чистить» уряд
Глава тимчасового уряду Афганістану Хамід Карзай починає «чистку» державного апарату, повідомляє РІА «Новини». З інформованих джерел у Кабулі стало відомо, що вже підготовлено указ Карзая, згідно з яким в більшості міністерств, в тому числі і в МВС, буде звільнено з посад начальників провідних управлінь — в основному, представників і прихильників колишнього президента Ісламської держави Афганістану Бурхануддіна Раббані та Північного альянсу. На їхнє місце планується призначити висококваліфікованих фахівців, які дістали освіту за кордоном, в основному в країнах Західної Європи та США.
Буш і Блер — кандидати на премію миру
Президента США Джорджа Буша і прем’єр-міністра Великої Британії Тоні Блера оголошено кандидатами на отримання Нобелівської премії світу за 2002 рік. Про це повідомив один із депутатів норвезького парламенту. Він зазначив, що таким чином ці двоє лідерів можуть бути відзначені «за їхнi зусилля у боротьбі з міжнародним тероризмом і зміцнення миру після терактів у США 11 вересня 2001 року». Однак, як зазначають скандинавські спостерігачі, Буш і Блер мають мало шансів стати лауреатами цієї найпрестижнішої премії, оскільки ряд членів Нобелівського комітету виступає проти воєнної кампанії США і Великої Британії в Афганістані. Зараз уже 126 кандидатів висунено на здобуття цієї премії на суму $937 тис., яку буде вручено у середині жовтня.
США збільшують допомогу союзникам по коаліції
Адміністрація Сполучених Штатів планує у 2003 фінансовому році збільшити військову допомогу своїм союзникам на 12,5% до $4,1 мільярда, повідомляє Рейтер. Серед основних одержувачів коштів американського бюджету — три пострадянські республіки Центральної Азії: Узбекистан, Киргизія та Туркменія. Так Узбекистан, який надав свою військово-повітряну базу для проведення антитерористичної операції в Афганістані, може розраховувати на отримання $8,75 мільйонів військової допомоги порівняно з торішніми $207000. Військова допомога Киргизії, збільшившись вдвічі, становитиме $4 мільйони. Туркменістан, який раніше не входив до числа одержувачів американської допомоги, отримає $700000. На першому місці за обсягами коштів з великим відривом, як і раніше, залишається Ізраїль, який отримає від Вашингтона $2,1 мільярда проти $2,04 мільярда роком раніше. Друге і третє місця зайняли основні арабські союзники Вашингтону — Єгипет та Йорданія — з $1,3 мільярда і $198 мільйонами відповідно. Перелік реципієнтів американської військової допомоги поповнили Індія, Пакистан, Оман та Ємен. Зокрема, Делі та Ісламабаду було запропоновано по $50 мільйонів.