Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Гуреєв чекає держсекретаря

4 липня, 2001 - 00:00

Учора старий — новий міністр економічної політики України Василь Гуреєв представив на прес-конференції в Укрінформі своє реанімоване указом Президента міністерство. Однак виступ перед журналістами розпочав з побоювання, що без пропаганди у масах теорії і практики державної промислової політики відомство знову може спіткати сумна доля...

Як було заявлено вчора, стратегічною метою державної промислової політики відтепер стає задоволення соціальних потреб населення і формування у людей мотивації до підвищення продуктивності праці «з метою підвищення рівня життя». А в основу нової концепції держпромполітики (проект указу про неї недавно направлений міністерством у Кабмін) поставлений інноваційний шлях розвитку і технологічного оновлення виробництва, робота на пріоритетних напрямах, випереджуючий розвиток наукоємних галузей, насичення товарами внутрішнього ринку. Першорядна увага, зi слів В.Гуреєва, буде приділятися також удосконаленню структури промислового виробництва і експорту України, де на сьогодні переважають сировинні галузі (металургія і хімія). На думку міністра, провідними галузями промисловості України повинні стати високі технології, обробна промисловість, у тому числі літако- і суднобудування, а також галузі, що забезпечують швидку оборотність капіталу.

Молодий, підтягнутий і навіть злегка загорілий міністр, що спирався на чималу команду міністерської підтримки, вів презентацію своєї «фірми» у кращих піарівських традиціях. Півтора року, проведені поза міністерськими стінами (у цей час В.Гуреєв очолював Асоціацію суднобудування України), з його слів, не пройшли даремно: він докорінно змінив свої погляди, оскільки став «ближче до народу». Пояснюючи на прохання «Дня» суть цих змін, міністр, зокрема, відзначив, що усвідомив необхідність зниження податкового пресу, особливо у частині нарахувань на фонд заробітної плати. Це, на його думку, забезпечить вихід підприємств, у тому числі і державних, з «тіні».

Іншим висновком, зробленим міністром під час свого перебування поза урядом, була думка про те, що керувати багатогалузевим велетом Мінпромполітики набагато ефективніше, спираючись на галузеві асоціації, що охоплюють підприємства всіх форм власності. При цьому В.Гуреєв сказав також про намір «удосконалити, якщо не змінити докорінно» підходи до керування державними корпоративними правами.

Відповідаючи на запитання «Дня» про те, хто може стати держсекретарем Мінпромполітики, В.Гуреєв спростував припущення про те, що на цей пост може бути призначено нинішнього заступника міністра палива та енергетики — голову НАК «Нафтогаз України» Вадима Копилова. На думку міністра, це — людина більш високого рівня і цілком може справитися з самостійною роботою. Разом з тим В.Гуреєв сказав, що запропонував прем’єру і Президенту декілька своїх кандидатур на цей пост, в тому числі колишнього свого першого заступника у попередньому міністерстві, а потім першого заступника голови Держпромполітики Віктора Падалку. Коментуючи побоювання з приводу введення посад держсекретарів у міністерствах, двічі міністр сказав, що з нетерпінням чекає затвердження положення про держсекретарів. Але відзначив, що у будь-якому випадку все буде залежати від того, хто працює міністром і наскільки він володіє ситуацією в апараті і галузі. «Особисто мені, — сказав В.Гуреєв, — не треба займатися ні поштою, ні кадровою політикою. Інша справа — вказівки Президента, міжнародні зв’язки, структурні реформи, які стали невідкладними»...

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: