В опитуванні взяли участь 200 учасників організованих напередодні сесії громадських слухань питання про бюджетний процес. Респонденти — представники всіх верств населення 110-тисячного міста: від науковця, підприємця до безробітного і пенсіонера. А далі — рейтинг бюджетних статей від вищого до нижчого: видатки на освіту, на впорядкування міста і ремонт доріг, на забезпечення правопорядку. Наразі громадян стародавнього міста найменше турбують музи, спорт, будівництво тролейбусних ліній, яке, до речі, тут не ведеться — електротранспортних засобів у Кам’янці-Подільському споконвіку не було.
Отямившись від почутого «голосу мас», депутати вступили у гарячу діскусію, однак більше 35% до наймінімальнішої потреби «найважливішої із соціальних сфер» відпустити, на жаль, не змогли. Мовляв, нічого не вдієшь iз отим бюджетним процесом. Отож бідолашні хворі й надалі йтимуть до лікарні зі своїми медпрепаратами, харчами, простирадлами, ковдрами й подушками.
Коментуючи для «Дня» цю ганебну ситуацію, заступник головного лікаря Хмельницької обласної клінічної лікарні Василь Дмитренко заявив: «Подекуди ще гірше, ніж у Кам’янці-Подільському. Людям не до освіти і не до гри на баяні, якщо слабують. Захворюваність населення краю у 2000-му зросла порiвняно 1999 роком на 4%. Попри те, що в останньому році другого тисячоліття кількість пацієнтів зменьшилася на 6999 душ (вони померли). Навіть за цієї прикрої обставини, всіх не перелікуєш: кількість звернень до лікаря торік збільшилася на 12%». Коштів у бюджеті не вистачить навіть на зарплатню медикам. Заяву про дострокове підвищення зарплатні медпрацівникам співбесідник назвав цинічною: «Сказали б, що роблять деяку індексацію до шаленої інфляції...»