Обраний президент США Барак Обама демонструє, що не має наміру почивати на лаврах і чекати на момент офіційного вступу на посаду після інавгурації 20 січня. Починаючи з 6 листопада, він щотижня оголошує про призначення у свою адміністрацію. За цей час на посаду глави адміністрації Білого дому призначений Рам Еммануель, відомий своєю жорсткістю і прямотою конгресмен з Іллінойса, який працював радником у Білому домі за Білла Клінтона. Минулого тижня на посаду генерального прокурора — глави Міністерства юстиції США, призначений афроамериканець Ерік Холдер. Минулого понеділка Обама оголосив про ключові призначення в економічному блоці своєї майбутньої адміністрації. Крім того, заявив про необхідність прийняття у США нового плану зі стимулювання американської економіки.
Виступаючи на прес-конференції у Чикаго, Обама оголосив про своє рішення призначити 47-річного Тімоті Гайтнера міністром фінансів у своїй майбутній адміністрації. Представляючи майбутнього міністра фінансів, новообраний американський президент сказав, що Тімоті Гайтнер, пропрацювавши на старших посадах у міністерстві фінансів, у МВФ і нью-йоркському відділенні Федеральної резервної системи, володіє не лише досвідом формування економічної політики й управління фінансовими ринками, але також розумінням теперішньої економічної кризи, що не має паралелей. «Гайтнер володіє унікальним розумінням провалів сьогоднішніх ринків і ясним баченням тих кроків, які ми зобов’язані зробити, аби їх пожвавити», — зазначив Обама, підкресливши, що новий міністр фінансів США «заслужив довіру й повагу бізнесу, а також фінансових і політичних лідерів». Наразі Гайтнер є заступником голови комітету з відкритих ринків Федеральної резервної системи (ФРС) США, а також очолює нью-йоркське відділення ФРС.
Обама оголосив також про рішення призначити 53-річного Лоуренса Саммерса головою Національної економічної ради при президентові США у своїй майбутній адміністрації. Саммерс обіймав посаду міністра фінансів США в адміністрації президента Білла Клінтона. Він був також ректором Гарвардського університету. Національна економічна рада, якою керуватиме Саммерс, входить до структури апарату президента США і є головним органом, що відповідає за координацію внутрішньої та міжнародної економічної політики США.
Крім того, Обама оголосив також про призначення Крістіни Ромер головою групи економічних радників при президентові США. Ромер наразі є професором економіки в університеті штату Каліфорнія в Берклі. Впродовж усієї виборчої кампанії Обами Ромер була економічним радником кандидата у президенти США.
На прес-конференції в Чикаго Обама заявив, що з усіх кандидатів, насамперед, вибирав тих, хто може запропонувати новий погляд на речі в умовах економічної кризи. «Ми певні, що всі економічні проблеми, які обрушилися на нас, можуть бути вирішені, якщо ми діятимемо швидко і сміливо. Саме цю місію візьме на себе наша нова команда економістів, — сказав Обама. — Нам необхідний великий пакет екстренних заходів, аби повернути економіку в нормальну колію».
Він також зауважив: «Реальність полягає в тому, що економічна криза, з якою ми зіткнулися, більше не є американською кризою. Це глобальна криза». За словами обраного президента, США для подолання цієї кризи повинні діяти спільно з іншими державами світу. «Ми маємо простягнути руку іншим країнам у всьому світі, щоб виробити глобальну відповідь», — підкреслив Обама.
Говорячи про дії своєї майбутньої адміністрації щодо виходу з економічної кризи, він заявив про необхідність прийняття у США нового пакету державних і бюджетних заходів зі стимулювання американської економіки. За словами Обами, план зі стимулювання мусить бути підготовлений протягом наступних двох місяців і «матиме такий об’єм і масштаб, який буде необхідний для того, щоб повернути економіку знову на рейки». Обама при цьому повідомив, що наразі не хоче поки що називати конкретні цифри фінансування, необхідного для реалізації такого плану.
Обраний президент США заявив також про необхідність надати підтримку американській автомобільній промисловості, яка «є хребтом американської виробничої бази». «Це не лише автоіндустрія. Це не лише «Велика трійка». Це також усі постачальники й усі організації бізнесу, які є частиною автоіндустрії», — сказав Обама. «Ми повинні забезпечити, щоб працівники, постачальники й організації бізнесу, які залежать від автоіндустрії, продовжували працювати», — підкреслив обраний президент США. Обама повідомив також, що його здивував той факт, що керівники трьох головних автомобільних корпорацій США не представили Конгресу США переконливий план, необхідний для визначення розміру бюджетної допомоги цим компаніям.
За словами нового глави Білого дому, його пріоритетним завданням після вступу на посаду в січні 2009 року буде створення додаткових 2,5 мільйона робочих місць. На думку деяких спостерігачів, це може коштувати скарбниці близько 700 млрд. доларів.
Обама проведе у вівторок увечері в Чикаго ще одну — другу за два дні, прес-конференцію, яка буде присвячена питанням економіки, повідомив штаб перехідної адміністрації Обами. Прес-конференція запланована на 21.00 за київським часом і на ній, як повідомили журналістам джерела в демократичній партії, Обама, можливо, оголосить про призначення голови бюджетного управління Конгресу США Пітера Орсзага керівником управління Білого дому з бюджету й менеджменту в своїй новій адміністрації.
Барак Обама готується оголосити про призначення сенатора-демократа Гілларі Клінтон держсекретарем країни після загальнонаціонального свята Дня подяки, що відзначається в США наступного тижня. Про це пишуть американські ЗМІ, які отримали це повідомлення від представників штабу перехідної адміністрації Обами, а також від помічників майбутнього президента.