Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

На Львівщині створять мобільний хоспіс для дітей

Виїзну паліативну допомогу важкохворим надаватимуть вже наступного року
17 листопада, 2016 - 11:44
ФОТО ZUSDMC.LVIV.UA

Про це «День» поінформувала завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Ірина Щуровська, на базі якого й функціонуватиме спеціалізований медзаклад. За словами Ірини Павлівни, досі таку опіку невиліковно хворі дітки отримували у Львові — підтримку їм на волонтерських засадах надавали лікарі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

Щодо, власне, мобільного хоспісу, то його працівники зараз складають список дітей, які потребують такої допомоги, і щодня виїжджатимуть на маршрути. Контакт з родинами відбуватиметься через телефон «гарячої лінії». В обов’язки медперсоналу входитиме й навчання батьків правильному догляду за дітьми. Головний лікар Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Андрій Синюта говорить, що мобільний хоспіс опікуватиметься не лише важко хворими дітьми у Львові, а й у всій області — навіть у найвіддаленіших селах.

Звичайно ж, для організації таких виїздів потрібні автомобілі. «Запити на автівки вже подано до керівництва області, то ж чекаємо на фінансування», — зазначає А. Синюта. І додає, що сподівається на долучення до цієї справи й меценатів. Щодо розхідних матеріалів, яких потрібно багато і які є недешевими, то з ними обіцяють допомогти доброчинці, які співпрацюють із Західноукраїнським спеціалізованим дитячим медичним центром. «Але у забезпеченні розхідними матеріалами таких дітей повинна брати участь і держава», — говорить А. Синюта і звертає увагу ще на один украй важливий момент: доглядати за невиліковно хворою дитиною батькам дуже складно — і психологічно, і фізично... «Тому зараз працюємо й над тим, щоби при районних лікарнях було створено бодай одну палату для таких діток, де б вони під наглядом медперсоналу перебували певний час, поки батьки вирішують якісь свої, дорослі, нагальні питання. Наприклад, проходять курс лікування», — зазначає А. Синюта і додає, що це вже наступний крок у питанні створення мережі паліативної допомоги у Львівській області.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
Газета: 
Рубрика: