Теперь, когда мы научились летать по воздуху, как птицы, плавать под водой, как рыбы, нам не хватает только одного: научиться жить на земле, как люди.
Бернард Шоу, английский драматург

Справа не виїденого, а золотого яйця варта

8 июня, 2007 - 00:00

Якщо птахофабрика вміло використовує кредити


Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ, "День"

Менше року знадобилося підприємству "Птахофабрика ім. 1 травня", що в Черкаському районі, аби "розкрутитися". Тоді підприємство взяло банківський кредит у 1,5 млн. грн., ввело в дію імпортні конвейєри та випустило першу партію ковбас і курячих сосисок за європейською технологією.

Нині "Птахофабрика ім. 1 травня" - одна з трьох найпотужніших в Україні. Як повідомив кореспондентові "Дня" її директор Анатолій Приходько, на базі підприємства практично завершується утворення промислово-фінансової групи. Поєднавши зусилля виробничого та банківського капіталу, вдалося, насамперед, забезпечити фабрику автономним кормопостачанням: узятий в оренду комбікормовий завод виробляє для птиці високоякісні й порівняно дешеві корми. Приватизація, що відбулася на підприємстві, приваблює інвесторів. Так, голландці виявили бажання взяти участь у розширенні кормовиробництва.

На фабриці працює півтисячі робітників. Вчасна зарплата ні для кого не дивина. За минулий рік реалізовано 42 млн. штук яєць, 314 тонн м'яса. До речі, собівартість яєць "першотравенці" настільки знизили, що продають їх на ринках України за майже демпінговими цінами. Це викликає паніку серед конкурентів. Утім, керівництво птахофабрики занадто не тішиться: адже ситуація може змінитися. Тому тут буквально потурають примхам покупця - у кращому розумінні цього слова. Наприклад, господиням більше подобаються яйця в жовтій шкаралущі - і фабрика оперативно замінює білих несучок коричневими. І так у всьому.

Відомо: МінАПК, "Укрптахопром" обома руками за те, аби банки надавали галузевим підприємствам кредити, створювали спільні проекти, дбали про вітчизняного виробника. Але під лежачий камінь вода не тече. Навряд чи прийде "добрий дядечко" і витягне когось із банкрутства. У тій же Черкаській області "лежать" дві птахофабрики - колись потужні Канівська та Калениківська. Геть розорений племрепродуктор "Придніпровський". Тим часом птахофабрика "Березанська", що на Київщині, набирає обертів, а колективне сільгосппідприємство "Єнакіївське" на Донеччині вже сповна випускає кількадесят видів нової продукції.

 

Газета: 
Рубрика: 




НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ