Влада і священики просять мешканців та гостей міста передусім дбати про свою безпеку. Отож Великдень у Львові перебігатиме без традиційних нічних богослужінь.
«Ми маємо затверджені державою правила комендантської години, – говорить директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львова Євген Бойко. – У Львові вона чинна з 23-ої до 6-ої години, через що традиційні нічні богослужіння у храмах не відбуватимуться. Таке буде вперше. Відповідне рішення підтримали всі керівники релігійних конфесій Львова. Щодо богослужінь, то вони заплановані так, щоб завершитися до початку комендантської години і розпочатися у великодню неділю після шостої ранку. Якщо ж під час богослужінь лунатиме тривога і буде загроза ракетних ударів, настоятелі церков проситимуть вірян перейти в найближче укриття. Про всі укриття представники духовенства повідомлені. Пильність і безпека мають бути нашими пріоритетами, адже ми бачимо, що у ворога немає нічого святого».
Громадський транспорт на свята працюватиме за звичним графіком і виїде на маршрути одразу ж по закінченні комендантської години, щоби люди встигли на ранкові богослужіння.
Щодо дуже популярних у Львові традиційних великодніх заходів в Музеї народної архітектури і побуту (Шевченківському Гаю), то цього року вони теж зазнали змін. «Взагалі формат відзначення Великодня буде дещо скромнішим та розосередженим на більш локальні заходи, – наголошує Євген Бойко. – Ми організували низку заходів у міських бібліотеках, в Палаці Гната Хоткевича, у кіноцентрі та в Органному залі. Своєю чергою, духовенство Львова зробило все можливе, аби збільшити кількість богослужінь і якомога більше вірян змогли долучитись до літургії».
За словами капелана Львівської міської ради, прессекретаря Львівської Архієпархії УГКЦ о. Павла Дроздяка, вже кілька років поспіль УГКЦ через певні обставини (спочатку – пандемію, тепер – війну) не може провести Всецерковного Патріаршого Собору, що має дуже чітке лого: «Церква завжди і всюди з тобою».
«Цей меседж є дуже важливим зараз, – зазначає о. Павло. – Церква – це не лише будівлі, це – люди, які вірні їй. Тому хочемо нагадати всім українцям: де б вони не були, церква завжди з вами».
Також отець-капелан говорить, що розроблені дуже чіткі рекомендації для всіх храмів – священики зобов’язалися так організовувати великодні богослужіння, щоби це не порушувало режиму воєнного часу: «Можемо розпочинати пасхальні богослужіння із суботи з 19.00, щоб якомога більше вірних мали можливість взяти участь у божественній літургії».
Зрештою, ніхто не скасовував онлайн-трансляцій літургій.
Щодо традиції відвідувати на великодні свята кладовища, то тут жодних змін нема – всі цвинтарі Львова працюватимуть.
Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів
Фото Романа БАЛУКА
Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!