Держслужбовцем в Україні не вважається навіть міністр
Віктор ВОРОНЮК, "День"
Міністр у справах науки й технологій України Володимир Семиноженко спростував інформацію керівника адміністрації Президента України Євгена Кушнарьова про те, що збирається залишити свою посаду у зв'язку з переходом на постійну роботу до парламенту. За повідомленням інформаційного агентства Інтерфакс-Україна міністр вважає, що говорити про його намір залишити посаду члена Кабінету Міністрів передчасно. Людмила Фісюн, прес-секретар Міннауки, в бесіді з кореспондентом "Дня" уточнила, що Володимир Семиноженко не підписував жодної подібної заяви.
Стаття 78 Конституції України передбачає несумісність депутатської діяльності з державною службою. Але, за твердженням Л. Фісюн, "увесь казус у тому, що, згідно з нині існуючими законами, міністр не підпадає ані під статус державного службовця, ані під статус політичного діяча". Разом із тим прес-секретар зазначила, що проект закону про Кабінет Міністрів, який розглядається в парламенті, передбачає надання міністрові необхідного статусу політичного діяча й не поширює норму про заборону сумісництва на народних депутатів, які є членами Кабінету Міністрів.
У прес-службі Міннауки "Дню" також повідомили, що Валерій Семиноженко був обраний народним депутатом до Верховної Ради України в 168 виборчому окрузі міста Харкова. Як раніше, так і тепер, має величезне бажання займатися проблемами науки й технологій. Ось лише чи вдасться міністру залишитися на двох стільцях?..
ПОЗИЦІЯ
Геннадій Удовенко:
"Мені в парламенті роботи вистачатиме"
Як відомо, Геннадій Удовенко остаточно вирішив пересісти з міністерського крісла в депутатське. А Народний рух навіть запропонував його кандидатуру на посаду Голови ВР. Кореспондент "Дня" поцікавився в Геннадія Йосиповича, чого хоче він сам:
- Зараз про це рано говорити. Мені і як рядовому депутатові вистачить роботи.
- Ваш перехід на депутатську роботу якось вплине на стосунки Верховної Ради і Міністерства закордонних справ?
- Це залежить від того, чим я буду займатися у Верховній Раді. Якщо я буду в комісії у закордонних справах, то безумовно вплине.
- Кого б Ви хотіли бачити на чолі МЗС?
- Кандидатуру вже визначено. Найближчим часом Президент назве її. Я хотів би бачити на цій посаді досвідченого професійного дипломата, який стоїть на засадах зміцнення державності України. Саме таку людину і рекомендовано, але назвати прізвище може тільки глава держави.
- Чого б Ви хотіли побажати своєму наступникові?
- Я вважаю, що в міністерстві потрібні зміни. Ми вже пройшли певний період становлення держави, світ нас визнав. Тож тепер слід поглиблювати стосунки, а відтак потрібні нові ідеї, перебудова закордонної дипломатичної служби з урахуванням попереднього досвіду. Ці питання доведеться вирішувати в дуже складних фінансових умовах.
На президентській дачі - порядок, тому що там Президент працює сам
На нараді в Дніпропетровську керівник держави, повідомляє ДІНАУ, не залишив без уваги й ту критику, якій піддають його "деякі заангажовані ЗМІ й перш за все керівництво опозиційної "Громади": стосовно нібито наявних декількох дач..." Леонід Кучма заявив, що вся різниця між його дачею в 182 квадратних метри, у якій до нього жив попередній Президент, і абсолютно аналогічною сусідською - голови Верховної Ради Олександра Мороза "лише в тому й полягає, що на президентській більше порядку". "Оскільки я сам у неділю люблю там працювати", - уточнив Леонід Данилович.
Звичайно, недобре підглядати через сусідський паркан і розповідати всій країні про помічене. Однак добре, що тепер країна знає - можливостей Президента навести лад вистачає в межах його дачної ділянки. Так, може, цим і обмежитися?..
Про те, як Президент гостював у Лазаренка, читайте на 3-й стор.
Інф. "Дня"
ЦИТАТА ДНЯ
Про цемент, будь ласка, детальніше...
"Наша фракція - це не випадковий набір людей. Ми - зцементована політична сила, що має під собою значні традиції, має структури в областях", - сказав В. Чорновіл, виступаючи в п'ятницю у Києві на засіданні прес-клубу асоціації ЗМІ.