Оружие вытаскивают грешники, натягивают лука своего, чтобы перестрелять нищих, заколоть правых сердцем. Оружие их войдет в сердце их, и луки их сломаются.
Владимир Мономах, великий князь киевский (1113-1125), государственный и политический деятель

Лакмус на плюралiзм

25 декабря, 1999 - 00:00

«День», № 234, стаття Олексія КАЧКОВСЬКОГО «Українців не можна спокушати вибором між Президентом і парламентом».

Міркування автора були б правильними, якби була «Слов'яно-православна ойкумена». Її немає!

1. Православ'я Росії розділене на три ворогуючих церкви: Московський патріархат, Закордонна та Катакомбна РПЦ. За їхніми даними, православні церкви в Москві регулярно відвідують 1—1,5% москвичів. Молодь йде в секти. А мусульмани в основному всі живуть за Кораном, щодня моляться, добре знають Коран навіть підлітки (я сам з ними розмовляв). Віруючих мусульман у Росії зараз більше, ніж православних.

2. Якщо судити за дітьми, Росія, ймовірно, вже не слов'янська держава, тому жодна газета не опублікувала дані перепису населення 1989 р. Але аналізуючи перепис населення, «Московские новости» зробили прогноз: населення Росії скоротиться на 50%, тобто до 73 мільйонів, а серед них буде 50% пенсіонерів. Тобто пенсіонерів і дітей буде 36 мільйонів від Балтійського моря до Тихого океану. Причому слов'ян серед них буде менше — не більше ніж 16 мільйонів.

3. Ойкумена без населення, це скоріше пустеля.

Таке ж становище в Україні. Лише публікація демографічних даних у ЗМІ підштовхне владу до рішучих дій щодо захисту дитинства й материнства.

«День», № 235, матеріал Олександра ДЕРГАЧОВА «Український сценарій».

Згоден з усім висловленим автором, крім твердження, що «там (у Росії) з 90-х років більший розвиток одержав економічний і політичний плюралізм. Усі роки Росію ставили за приклад Україні. Вона із запізненням робила кроки за Росією. Тепер з'ясувалося, що всі ці реформи — блеф, весь плюралізм звівся до вивозу за безцінь сировини, гроші залишилися за кордоном, збагатилися «олігархи», зубожів народ. І всі ці «реформи» засуджують. Отже, приклад Україні слід брати з Польщі, а не з Росії.

І не було в Росії більшого політичного плюралізму. По суті, «ліві» й «праві» за імперію, під різними назвами. О. Лацис каже, що в Росії дедалі більше партій переходять на «шовіністичні», «націонал-соціалістичні», «нацистські» ідеї.

Сумнівне твердження, що «елементи плюралізму збереглися в ЗМІ Росії». Ось що сказали 18.12.99 р. по РТР: «У Росії зникла вільна преса». Явлінський: «Мітинги проти закону, такого ще не було в Росії», Дума працює неефективно. Лакмусовий папірець на політичний плюралізм, вільні ЗМІ, вирішення «національного питання». Неросійські народи Росії мають в 1000 разів менше культурних прав, зокрема й ЗМІ, ніж неукраїнські народи в Україні. Чесна людина не може заплющувати на це очі. Це ведмежа послуга Росії, вона й штовхнула її на Чеченську війну.

Хто ж правий — О. Дергачов чи журналісти й політики Росії? Мені здається, щодо національного питання Росії слід наслідувати приклад України й відкрити українські школи в усіх прикордонних з Україною областях, а також в інших районах компактного проживання Українців. У цих же районах у російських школах ввести викладання української мови з 5 класу, що вже є в Україні стосовно російської мови. І, безумовно, відкрити школи, ЗМІ мовами всіх народів Росії. Політика русифікації, православізації безперспективна. 200 років у Росії був заборонений іслам, результат: іслам процвітає, православ'я чахне.

З повагою, Владислав КОМОВ, Київ

Газета: 
Рубрика: 




НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ