Термін перевірки "чорнобильців" буде продовжений
Алла АНТИПОВА, "День"
Більш ніж сім тисяч запитів відправлені до центральних архівів Міністерства оборони, МВС України та інші інстанції з метою перевірки правильності видачі посвідчень "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС".
Із 15675 справ ліквідаторів, що підлягають перевірці, обласна тимчасова комісія розглянула й ухвалила рішення тільки з 10145 (64,7 відсотки). 82 особи цього статусу позбавлені, 49 - переведені до нижчої категорії, а справи на 230 ліквідаторів відправлені на спірну комісію при МНП України, яка і ухвалить остаточне рішення.
Процес проведення перевірки дуже складний. У багатьох ліквідаторів за давністю років не збереглися підтверджуючі документи, а отримання відповідей на запити часом забирають більше року. Тому обласну комісію серйозно турбує те, що часу, наданого на перевірку, залишилося мало, а більше п'яти тисяч чоловік її ще не пройшли.
На прохання кореспондента "Дня" Інни ДОЛЖЕНКОВОЇ ситуацію прокоментував Олександр Пухляк, начальник відділу з визначення статусу потерпілого внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
- Уже зараз ясно, що до призначеного терміну - 1 травня - перевірку посвідчень не встигнуть закінчити не тільки на Луганщині, але й у більшості областей України. Тому зараз відділ готує проект постанови, згідно з яким термін перевірки буде продовжено.
СНІД поширюється в провінції
У Стаханові Луганської області зареєстровано 12 ВІЛ-інфікованих, у шахтарському Свердловську - близько 40 осіб, у Рубіжному - приблизно 150. Майже всі інфіковані, що стоять на обліку, - молоді люди. Найстаршому - 38 років, наймолодшому - 14. "За наших умов інфікований у кращому разі проживе п'ять років", - стверджує головний епідеміолог Стаханова Надія Синенко. Офіційно в Стаханові від СНІДу ще ніхто не помер, повідомляє кореспондент "Дня" Алла АНТИПОВА. Виявляється, сьогодні місцевий патологоанатом не може точно визначити причину смерті людини, оскільки для того, щоб виявити вірус СНІДу, йому потрібне обладнання, яке дорого коштує, хімічні та гістологічні препарати для аналізів. У місті їх немає. Причина банальна - брак коштів. Отже цифру 12, що вказує на кількість ВІЛ-інфікованих у Стаханові, можна вважати умовною.
Життя із "затягнутим паском"
Луганська область. Більше за всіх, за даними обласного управління з праці та зайнятості населення, заробляють працівники газової промисловості - 789,7 гривень, а менше за всіх - приладобудівники - 39,9 гривень на душу за місяць. До першої п'ятірки серед галузей народного господарства, де існує високий заробіток, також належать: трубопровідний транспорт загального користування, кольорова металургія, хіміко-технологічна промисловість та банківські організації. Апарат органів держуправління за рівнем зарплатні посів 29 місце, "обігнавши" залізничний і авіаційний транспорт. Шахтарі опинилися на 12 місці, повідомляє кореспондент "Дня" Алла АНТИПОВА. До останньої п'ятірки, що замикає довгий список, належать шкіряна і взуттєва промисловість, виробничі види побутового обслуговування населення, текстильна промисловість, громадське харчування. Щомісячна зарплатня тут складає від 39,9 до 61,9 гривень. Мінімальний споживчий бюджет луганчан становить 178 гривень, а прожитковий мінімум - 89,1 гривень.
Кому потрібен паралізований міліціонер?
Геннадій Баликін, помічник оперуповноваженого карного розшуку Придніпровського райвідділу внутрішніх справ Черкас, одержав травму хребта під час затримання особливо небезпечних злочинців. Тяжка недуга прикувала його до ліжка на кілька місяців. Колеги заледве "вибили" путівку в санаторій. А ось на інвалідського візка, що коштував майже три тисячі гривень, у товаришів по службі вже просто не вистачило грошей - багато хто з них востаннє отримував зарплатню ще минулого року. Тож в обласному управлінні міліції вирішили кинути заклик у підприємницькі маси, на сторожі спокою яких кілька років поспіль стояв Геннадій Баликін. Та ба. Ні наступного дня, ні через тиждень довгоочікуваного телефонного дзвінка в управлінні не дочекалися. Друзі Геннадія вже стали шукати інших варіантів, коли таки пролунав дзвінок, повідомляє кореспондент "Дня" Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ. Витрати взяв на себе директор виробничо-комерційного підприємства "Спорттех" Володимир Космина. Геннадій Баликін тепер "на колесах".
Нині в області перебувають на лікуванні й потребують допомоги більш як 20 працівників міліції. Та щось не квапляться благодійники, мовчить в управлінні телефон. Втім рано чи пізно він задзвонить. І хтось, схвильований: "Грабують! Приїздіть негайно!". І помчить вулицями Черкас старенький міліцейський "уазик".