Оружие вытаскивают грешники, натягивают лука своего, чтобы перестрелять нищих, заколоть правых сердцем. Оружие их войдет в сердце их, и луки их сломаются.
Владимир Мономах, великий князь киевский (1113-1125), государственный и политический деятель

ФДМ, як і раніше, без голови

24 мая, 2007 - 00:00


Яна МОЙСЕЄНКОВА, "День"

Вчора парламент знову відхилив кандидатуру Володимира Ланового на посаду голови Фонду держмайна. Президент України, що вчетверте висунув її на розгляд ВР, вочевидь, на інший результат і не розраховував. Здається, праві були ті, хто стверджував: ситуація з напівобезглавленим ФДМ вигідна Президенту.

Сам же в.о. голови ФДМ поводиться обережно і бруднитися не поспішає. Якщо потрібно якісь напівсумнівні документики підписати, то. В.Лановий, як правило, у відпустці. Зараз, до речі, про передвиборче. Тому "дивні" листи до інвесткомпаній з пропозицією купити 27,5%-ий пакет Сумського НВО ім. Фрунзе підписані першим заступником Олександром Бондарем. Його ж автограф (згідно з інформацією з компетентного джерела) неможливо не впізнати і під новими умовами проведення конкурсів, де встановлена ціна визнання їх (конкурсів) такими, що відбулися - за 10% від суми обіцяних інвестицій. Джерело твердить, що нинішня ситуація з ФДМ з головними діючими особами Лановий - Бондар ідентічна колізії "Лановий - Ковтюх" в серпні-97. Пригадується, тоді В.Лановий, повернувшись з відпустки, "урочисто" звільнив Віталія Ковтюха... за перевищення службових повноважень.

Словом, можливостей для підковерних приватизаційних ігор сьогодні вистачає, адже не затверджена не лише кандидатура В.Ланового, в підвішеному стані і стратегічно важливі закони: про приватизацію та про Фонд держмайна. Натомість позавчора остаточно ухвалено Закон "Про оцінку майна, майнових прав та офіціальної оціночної діяльності в Україні". Тепер у нас буде створено інститут незалежних професійних оцінювачів майна держпідприємств. Ніяких "заборон на фах" при цьому не накладається. Оцінювачем може стати хто завгодно (аж до особи без громадянства), головне - отримати відповідне свідоцтво.

Хоча, навіщо в Україні такий інститут? Сьогодні і без нього "зубожіле" за останні роки держмайно оцінює хто завгодо. Про що красномовно свідчать нерідкі факти заниження вартості українських підприємств. Тобто знову не виключені махінації. Та ще й великі. Такого висновку дійшли і депутати Верховної Ради, голова якої Олександр Мороз заявив в кулуарах парламента про необхідність "дуже ретельно слідкувати за тим, аби правовідносини не здійснювалися всупереч закону". О.Мороз також має немало питань до підписаної нещодавно Угоди про економічне співробітництво між Росією та Україною, оскільки "йдеться про об'єкти, що визначають економічну незалежність держави"...

А Леонід Кучма позавчора сказав, що вже привіз в Україну тисячі робочих місць. Не виключено, що в обмін на політичну незалежність.

 

Газета: 
Рубрика: 




НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ